Nejlepší tým základní části NHL Detroit vstoupil vítězně do bojů o Stanley Cup, když v prvním utkání play off porazil Nashville 3:1 a ujal se vedení v sérii 1:0 na zápasy. Brankář Dominik Hašek pomohl k úspěchu Red Wings devatenácti zákroky, útočník Jiří Hudler přihrál na úvodní gól. Zápas rozhodl dvěma trefami v třetí třetině švédský kanonýr Henrik Zetterberg.

Fotogalerie:

Další český útočník Tomáš Plekanec si rovněž připsal asistenci při výhře Montrealu nad Bostonem 4:1. Canadiens měli raketový vstup do utkání a už po 122 sekundách hry vedli 2:0 díky gólům bratří Sergeje a Andreje Kosticyna. Za hosty pak sice snížil Shane Hnidy, v druhé a třetí třetině ale pojistili výhru Canadiens Bryan Smolinski a Tom Kostopoulos.

Čtěte více:

Výsledky - 1. kolo play off NHL:

Východní konference - 1. zápas:
Montreal - Boston 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 1. S. Kosticyn, 3. A. Kosticyn (Plekanec), 26. Smolinski, 48. Kostopoulos - 9. Hnidy
Stav série 1:0