ms-slovensko-norsko__192x128_.jpgSlováci se museli v zápase ještě obejít bez posily z Colorada, brankáře Budaje. Šanci připsat si další start na MS tak dostal pardubický Lašák. Od začátku byl ale v permanenci jeho protějšek Lysenstoen. Již po 44 vteřinách totiž byl vyloučený norský kapitán Jakobsen startující v součtu všech výkonnostních úrovní na svém šestnáctém světovém šampionátu.

O první gól se však postaral až útočník pražské Sparty Melichárek, který brankáře soupeře překonal dokonce v oslabení. Pomohla mu ale i nechtěná teč Trygga. Poté sice měli několik šancí i Norové, nejblíže vyrovnání byl Bastiansen, ale prosadili se opět Slováci. Po patnácti vteřinách druhé třetiny zvýšil Kolník.

Čtěte více:

Svěřenci kouče Šuplera, kteří MS zahajovali proti Norsku i před rokem v Moskvě, se poté uklidnili a zápasu dominovali. Na 3:0 zvýšil v přesilové hře kapitán Petrovický, jenž chytře tečoval Višňovského střelu od modré čáry. Norové však dokázali z ojedinělé šance snížit. Lašáka připravil o možné čisté konto Olimb.

Žádné drama se ale nekonalo, hned po sedmi vteřinách třetí třetiny přidal čtvrtý gól Marcel Hossa a o výhře Slovenska nebyl pochyb. Na konečných 5:1 v 59. minutě upravil Podhradský.

Výsledek - skupina C:

Slovensko - Norsko 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Melichárek, 21. Kolník (Marcel Hossa), 28. Petrovický (Kolník, Višňovský), 41. Marcel Hossa (Petrovický), 59. Podhradský (Húževka, Fabuš) - 29. Olimb (Bastiansen)
Rozhodčí: Kurmann, Reiber - Wehrli (všichni Švýc.), Kaspar (Rak.)