ms-hokej-dansko__192x128_.jpgHokejisté Dánska porazili ve svém druhém vystoupení na mistrovství světa v Kanadě v základní skupině D Itálii 6:2 a připsali si první body na turnaji. Zároveň si tak zajistili postup do další fáze šampionátu, kam posunuli i český tým. Poražení Italové naopak budou muset obhájit svou příslušnost k elitě ve skupině o udržení.

Dánové zaskočili Italy skvělým nástupem do zápasu a již ve čtvrté minutě otevřel skóre Green ranou pod horní tyčku, když ho pěkně našel zpoza branky Staal. Green tak načal svůj celkově čtyřbodový účet, v němž promluvil do zápasu gólem a po té i třemi přihrávkami. Tu první si připsal na začátku deváté minuty, kdy zvýšil na 2:0 pro Seveřany právě Staal.

Čtěte více:

V polovině 11. minuty završil pro Dány povedenou a možná i rozhodující fázi zápasu Hansen pohotovou tečí Greenovy střely, čímž vyhnal z branky Tragusta, jehož podobně jako v prvním utkání Italů na turnaji s Ruskem vystřídal náhradník Hell. Ten však udržel čistý štít pouze do 24. minuty, kdy se Dánové trefili potřetí při přesilovce a zvýšili svůj náskok již na čtyři branky. Ve 38. minutě se dočkali také Italové, když přečíslení dvou na jednoho zakončil úspěšně Cirone.

Italové se pokusili duel ještě zdramatizovat, na začátku 48. minuty snížil na 2:4 Fontanive, ale byla to z jejich strany pouze labutí píseň, neboť skóre posléze dotvořili ještě Damgaard a Degn, čímž dali Dánům jistotu poklidného závěru zápasu.

Čtěte více:

Ani ve třetím hracím dni favorité nezaváhali. Hokejisté Kanady suverénně deklasovali Lotyško 7:0. Branky padaly jen v prvních dvou třetinách. Dva góly vstřelil útočník Rick Nash.

Na Kanadu se botově dotáhly Spojené státy, které porazily Slovinsko 5:1. Američané si sice zpočátku zápasu zkomplikovali cestu za vítězstvím dvěma vyloučeními a zejména při druhém trestu měli štěstí, že nepustili jasného outsidera duelu do vedení. Poté však převzali otěže zápasu do svých rukou. Hattrickem se blýskl útočník Phil Kessel.

Itálie - Dánsko 2:6 (0:3, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 38. Cirone (Scandella, Strazzabosco), 48. Fontanive (Signoretti, Ansoldi) - 4. Green (K. Staal, Madsen), 9. K. Staal (Eller, Green), 11. Hansen (Green, Regin), 24. D. Nielsen (Green, K. Staal), 51. Damgaard (Dahlmann, Hirsch), 57. Degn (Kjargaard)
Diváci: 6838

Lotyšsko - Kanada 0:7 (0:3, 0:4, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Sharp (Mayers, Jovanovski), 4. Green (Heatley), 13. Heatley (Getzlaf), 22. Nash (Heatley, Burns), 22. St. Louis (Spezza), 23. Kunitz (D. Roy), 33. Nash (Getzlaf)
Diváci: 7831

USA - Slovinsko 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Kane (Brown), 27. Kessel (Wisniewski, Pominville), 33. Kessel (Martin, Müller), 46. Booth (Stafford, Halpern), 50. Kessel (Burish, OúSullivan) - 37. Kopitar (Razingar, Kranjc)