Hokejisté Švýcarska porazili v osmifinálové skupině E na mistrovství světa v kanadském Québeku Dánsko vysoko 7:2 a připsali si do tabulky tři body. Díky tomu se na třetím místě dotáhli na druhý český tým. O bod víc má Rusko, s nímž se Švýcaři utkají v pondělí.

dansko-svycarsko__192x128_.jpgŠvýcaři o svém vítězství nad soupeřem, kterému již v turnaji kromě cti vůbec o nic nešlo, rozhodli v nástupu do utkání. Na začátku třetí minuty se poprvé trefil Ambühl a o 92 vteřin později zvýšil Jeannin. Na skóre prvního dějství pak již nic nezměnila ani kratičká přesilovka Dánů pět na tři, kdy se poprvé vážněji usadili před soupeřovou brankou.

Když 50 vteřin po začátku druhé části hry přidal třetí branku Reichert, o vítězi nebylo definitivně pochyb. Už za 40 vteřin mohl zvýšit Bärtschi z nařízeného trestného střílení, ale trefil pouze tyčku za Galbraithovými zády. I přesto Švýcaři kontrolovali hru a pohodlně navýšili náskok trefami Paterliniho a Di Pietra.

Ve 42. minutě zvýšil na hrozivých 6:0 Furrer, ale poté se dočkali čestného úspěchu i Dánové zásluhou Madsena. Chvilku na to dostali i oni ukázat své dovednosti při trestném střílení, toho se chopil Staal a parádně provedeným blafákem přidal druhý úspěch. Za 54 vteřin ale završil výsledek při přesilovce Forster.

Favorizovaní Švýcaři přestříleli svého soupeře jednoznačným poměrem 54:20.

Výsledek - skupina E:

Dánsko - Švýcarsko 2:7 (0:2, 0:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 44. Madsen (Andreasen, Dresler), 46. K. Staal z tr. střílení - 3. Ambühl, 4. Jeannin (Vauclair, Deruns), 21. Reichert (Blindenbacher, Deruns), 32. Paterlini (Di Pietro, Furrer), 34. Di Pietro (Paterlini, Bezina), 42. Furrer (Sannitz), 47. Forster (Bezina, Di Pietro)
Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Savage (Kan.) - Fonselius (Fin.), Gienke (Nor.)
Vyloučení: 3:2, navíc Furrer (Švýc.) 10 min