Hokejisté Brna zvítězili ve 46. kole hokejové extraligy nad Vítkovicemi 4:2. Tradičně vyprodaná hala Rondo tleskala již osmému domácímu vítězství Komety za sebou. Brněné tak o bod zvýšili náskok před posledním Kladnem, které doma porazilo v prodloužení Mladou Boleslav.

Vítězství Komety režírovala především její první formace Erat - Dopita - Dlouhý, která obstarala tři góly ze čtyř, dvě branky vsítil Roman Erat.

Kladno poprvé v sezoně porazilo Mladou Boleslav, přesto lituje. Středočeši totiž o svém vítězství rozhodli zásluhou Pavla Patery až v prodloužení, přičemž o tříbodový zisk za výhru v základní hrací době přišli až v poslední 60. minutě, kdy se při power play trefil hostující Tomáš Sýkora. Kladno tak na posledním místě ztrácí na Brno dva body.

Rovněž v nastaveném čase rozhodl o své výhře Třinec, který porazil Karlovy Vary a upevnil si páté místo v tabulce. Mistrovský celek z lázeňského města zatím drží klíčovou desátou pozici.

V důležitém souboji o play - off zaváhal Litvínov, který doma podlehl Liberci. Litvínovským nepomohl ani návrat zkušeného beka Jiřího Šlégra do sestavy.

Pardubice, jež figurují na třetím místě tabulky, si i přes prohru jako třetí celek v soutěži zajistily postup do čtvrtfinále. Vyrovnané utkání zlomil v 54. minutě vítěznou brankou domácí útočník Tomáš Vak, Jihočeši tak posílili své naděje na účast v play off, aktuálně jsou devátí.

Šestibodový náskok v čele soutěže drží Plzeň, která dnes porazila 3:2 Slavii. I v Plzni se hrálo dramatické utkání, o třech bodech pro domácí rohodl v 59. minutě domácí střelec Tomáš Vlasák. Plzeň je v domácím velmi bouřlivém prostředí mimořádně silná. Zvítězila tu už pojedenácté za sebou. V dresu Slavie se činil olympionik Roman Červenka, který byl u obou branek hostů, přesto ho zastínil domácí Petr Vampola, který připravil všechny tři domácí branky.

Nejjednoznačnější vítězství večera se zrodilo ve Zlíně, kde domácí přehráli Spartu 4:1 a upevnili si druhé místo v tabulce. Zlínští těžili z výborného nástupu, po osmi minutách vedli už 3:0. I přes prohru může být Sparta relativně v klidu, s devítibodovou rezervou totiž drží šesté místo, které jako poslední zaručuje přímý postup do čtvrtfinále.

46. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. Brabenec (Huml, Bičánek), 21. Erat (Dopita, R. Dlouhý), 30. Erat (Bičánek), 59. Dopita (R. Dlouhý) - 36. Burger (Kuboš), 50. Štěfanka (Krenželok, Voráček). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 5:6 Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Polák (M. Růžička, Kohn), 65. Kohn (M. Růžička) - 19. Hřebejk (Loginov). Rozhodčí: Šindler, Turčan - Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 5:4, navíc Hřebejk (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. Diváci: 3072.

HC Mountfield České Budějovice - HC Eaton Pardubice 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. Pletka (Mikeska), 32. M. Hudec (Ptáček), 54. Vak (Gřegořek, Gulaš) - 22. Špirko (P. Sýkora), 44. Pineault (P. Sýkora, Koukal). Rozhodčí: Blecha, Mikula - Bryška, Chytil. Vyloučení: 8:5, navíc Veselý (České Budějovice) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4659.

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 40. Bomersback (Vampola), 53. Jiří Hanzlík (Vampola), 59. Vlasák (Vampola) - 32. Doležal (Červenka, Kadlec), 46. Červenka (Tomica). Rozhodčí: Minář, Hradil - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 1:6, navíc Havel (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 8327.

HC Benzina Litvínov - Bílí Tygři Liberec 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Reichel (Lukeš, Jánský) - 21. Podkonický (P. Nedvěd, Výtisk), 51. Vantuch (Kašpařík). Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 4516.

HC Geus Okna Kladno - BK Mladá Boleslav 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky:
4. Horna (Gengel, Frolík), 22. Eberle (Kuchler, Stieler), 65. Patera (Kameš, F. Kaberle) - 35. Lehikoinen (Fabuš), 60. T. Sýkora (Král, Macho). Rozhodčí: R. Svoboda, Souček - Kreuzer, M. Jindra. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 2146.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Roman Vlach (Kubiš), 4. Köhler (Balaštík), 8. Záhorovský (Švrček, Kristek), 33. Záhorovský (Důras, Kristek) - 13. Gulaši (Kratěna, Vykoukal). Rozhodčí: Polák, Šír - Gebauer, Lederer. Diváci: 5141.