Rozhodující brnaku vsítila největší hvězda hostů - Radek Duda, a to v čase 59:00. Za stavu 1:1 na zápasy se nyní série stěhuje do Chomutova, kde je ve středu na programu třetí duel.

Po čtyřgólové první třetině v sobotním utkání se úvod dnešního zápasu nesl ve výrazněji opatrnějším duchu. V 11. minutě měl šanci Eiselt, ovšem ani Schwarz v brance Středočechů se nenechal zahanbit. O chvilku později zachránila po Bahenského pokusu od modré čáry Hanuljaka horní tyč. Když pár vteřin před přestávkou Gajovský ze slibné pozice mezi kruhy těsně minul, odcházely týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Úvodní branka na sebe nechala čekat až do 28. minuty. To v přesilovce pět na čtyři nepřikryl Hanuljak vyražený kotouč, který vyškrábl Boháč a snadno poslal svůj tým do vedení. Obrovskou šanci zvýšit měl v 36. minutě při oslabení Bahenský, který získal na vlastní modré čáře puk a uháněl zcela sám na chomutovskou branku, jenže Hanuljak ho vychytal.

Poté měli naopak jedinečnou možnost Severočeši, jejich 42 sekund dlouhá přesilovka pět na tři ale přinesla jen zmar a zlobu Grofa směrem ke spoluhráči Dudovi, který vzal dvakrát zakončení na sebe, ale příliš okatě, a i proto nemohl uspět.

Třetí dějství přineslo zvýšenou aktivitu Chomutova, který se také dočkal vyrovnání. Schwarz se měl co ohánět, ale v 47. minutě mu spoluhráči moc nepomohli a Procházka střelou pod horní tyčku vyrovnal. Když už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, dokázali hosté ze skrumáže před Schwarzem vydolovat druhý gól, který byl připsán Dudovi. Mladá Boleslav sáhla k oddechovému času i ke hře bez brankáře, ale žádnou šanci na vyrovnání si už vypracovat nedokázala.

Baráž o hokejovou extraligu - 2. zápas:
BK Mladá Boleslav - KLH Chomutov 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 28. Boháč (J. Kasík) - 47. Milan Procházka (Trefný, Eiselt), 59. Duda (Kraft, Milan Procházka). Rozhodčí: Šindler, Hribik - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 3830. Stav série: 1:1.