Český hokejový útočník Tomáš Kubalík střelecky zazářil v pátečním přípravném utkání na nový ročník NHL v dresu Columbusu, ale ani hattrickem nezabránil porážce s Pittsburgem 4:5. Dvěma asistencemi pomohl k vysokému vítězství St. Louis nad Minnesotou 5:0 obránce Roman Polák.

Pittsburg i bez hvězd dokázal otočit zápas

Dvacetiletý Kubalík, který strávil minulou sezonu v juniorské QMJHL ve Victoriaville, načal své představení v 13. minutě, kdy snížil na 1:2. Na začátku druhé třetiny pak v přesilovce opět po přihrávkách Antoina Vermetta a Kristiana Huseliuse náskok Penguins vymazal.

Pittsburgh, který nastoupil bez zraněného kapitána Sidneyho Crosbyho i odpočívajícího Jevgenije Malkina, vzápětí i prohrával, ale otočil stav na 5:3. Kubalík 44 vteřin před koncem po přihrávce krajana Rostislava Klesly střelou zápěstím upravil na konečných 4:5.

Kubalík si pochvaloval spoluhráče z útoku

"Je to velice příjemný pocit, ale bylo by to lepší, kdybych dal tři góly a vyhráli jsme," řekl Kubalík v rozhovoru na oficiálních stránkách klubu. Pochvaloval si, že si mohl zahrát v útoku s Vermettem a Huseliusem. "Když je člověk v útoku s dvěma nejlepšími hráči týmu, tak nechci říct, že je to lehké, ale hraje se líp."

Kubalík dostal od kouče Scotta Arniela za úkol chodit před branku a zakončovat akce, což splnil dokonale. "Trenér mi řekl, abych chodil před bránu a zkoušel tečovat, když budou střílet obránci nebo mi to tam připraví Huselius s Vermettem. Přihrávky jsem dostával a padalo mi to tam. Na hattrick jsem ale nemyslel," dodal Kubalík.