Hokejisté Brna porazili i podruhé v sezoně Zlín, tentokráte doma 4:2. Kometa rozhodla o výhře nad regionálním rivalem, který předešlé tři soutěžní zápasy vyhrál a dvakrát přitom neinkasoval ani gól, zejména v přesilových hrách. V oslabení inkasovali Berani tři ze čtyř branek.

Pardubice teprve potřetí v sezoně zvítězily na domácím ledě, navíc Litvínov udolaly až v prodloužení a během zápasu prohrály už 1:3. Litvínov veze ze hřiště soupeře teprve druhý bod v ročníku. Pardubickým hrdinou se stal Adam Pineault, který nejprve v 56. minutě vyrovnával na 3:3 a poté vstřelil i vítězný gól v prodloužení.

Před zraky slavného ostravského rodáka Ivana Lendla porazily Vítkovice Karlovy Vary 2:1 po samostatných nájezdech. "Úrovní jsme byl překvapený, líbila se mi i atmosféra, lidi fandili," řekl k utkání Lendl. Domácí byli polovinu utkání výrazně aktivnější, ale z převahy vytěžili jen gól, když se prosadil Malík, a soupeř po zlepšeném výkonu v závěru dovedl zápas do penaltového rozuzlení. Za Karlovy Vary vyrovnával Skuhravý. Nájezdy pak rozhodl Petr Pohl.

Třinec posedmé za sebou porazil Kladno a je v čele

Do čela tabulky se posunul Třinec, který vyhrál v Kladně 3:1 a tohoto soupeře už porazil posedmé za sebou. Zápas rozhodl v 30. minutě svou první extraligovou trefou útočník Erik Hrňa a v 56. minutě potvrdil výsledek Martin Růžička. Kladno tak neodčinilo debakl ze Zlína 0:8 a zůstává ze ztrátou na chvostu tabulky.

Hokejisté Plzně porazili Liberec 3:2, a přerušili tak pětizápasovou sérii proher s tímto soupeřem. Po vyrovnané první třetině se v prostřední části Indiáni ujali vedení, a přestože jim sudí neuznali další dvě branky, udrželi náskok až do konce utkání. O dva góly se postaral nově složený druhý útok Západočechů vedený Martinem Strakou.

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili České Budějovice 2:1 a ukončili tak sérii čtyř prohraných zápasů, ve kterých nedokázali skórovat. O výhru nad favorizovanými Jihočechy se postarala posila Aleš Padělek a Zdeněk Bahenský.

Slavia přehrála před největší návštěvou sezony Spartu

Slavia porazila v pražském derby Spartu 2:1 a vrátila jí tak porážku z prvního vzájemného souboje této sezony. Před nejvyšší návštěvou ročníku - 9559 diváky - udělala Slavia rozhodující krok k výhře během 27 vteřin první třetiny, kdy se trefili Lukáš Endál a Pavel Kolařík. Za Spartu, která po porážce klesla na předposlední místo tabulky, snížil Petr Ton.

17. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - PSG Zlín 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Koma (Brabenec), 36. Balej (R. Hruška, Kvapil), 42. Veselý (Jaroslav Svoboda), 52. Erat (Zubíček) - 10. Balán (Holík), 39. Rachůnek (Důras, T. Sýkora). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 5:9, navíc Protivný - Köhler oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 7200.

HC Eaton Pardubice - HC Benzina Litvínov 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Rákos (Špirko, Nakládal), 55. Pivko (Kolář I, Koukal), 56. Pineault (Mezei), 64. Pineault (Špirko) - 20. Kracík (Jánský), 29. Černošek (Kracík), 50. Lukeš. Rozhodčí: Minář, Smitka - Jílek, Jindra. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 8852.

HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Malík (Káňa, Tomas), rozhodující nájezd Pohl - 48. Skuhravý (Melenovský, Čutta). Rozhodčí: Müllner (SR), Jeřábek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4482.

HC Vagnerplast Kladno - HC Oceláři Třinec 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Patera (S. Treille, Toman) - 6. McGregor (Hudec), 30. Hrňa (Krajíček, Polanský), 56. M. Růžička (Orsava, Peterek). Rozhodčí: R. Polák, Šindler - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 2218.

BK Mladá Boleslav - HC Mountfield České Budějovice 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. A. Padělek (Vrbata), 13. Bahenský (Nouza, Tvrdík) - 18. Kašpařík (M. Tůma). Rozhodčí: Hodek, Souček - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:11, navíc Gulaš (Č. Budějovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 3280.

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Lammers (Straka, Modrý), 34. Jan Kovář (Vostřák, Modrý), 45. Straka (Johnson, Lammers) - 12. Trončinský (Nedvěd), 53. Dušek (Nedvěd, Kudrna). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 5440.

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Endál (Žižka, Kadlec), 16. Kolařík (Tomica, Jaškin) - 53. Ton (Výborný, Gulaši). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 9559.

1. HC Oceláři Třinec 17 9 2 2 4 54:45 33
2. HC Vítkovice Steel 17 9 2 1 5 53:39 32
3. HC Mountfield Č. Budějovice 17 8 3 1 5 45:38 31
4. HC Kometa Brno 17 9 1 1 6 40:38 30
5. HC Eaton Pardubice 16 7 1 4 4 42:32 27
6. Bílí Tygři Liberec 17 7 1 4 5 48:45 27
7. HC Benzina Litvínov 17 8 0 2 7 44:55 26
8. HC Plzeň 1929 17 7 2 0 8 48:59 25