Útočník Montrealu Tomáš Plekanec svou osmnáctou trefou v sezoně pojistil vítězství Canadians nad New York Rangers. Kladenský odchovanec skóroval 38 sekund před koncem zápasu, když střelou do prázdné branky při power play hostů upravil na konečných 2:0.

Brankář Canadiens Carey Price zlikvidoval 35 střel a připsal pátou nulu v sezoně. Čekal na ni od 20. listopadu. "Tušil jsem, že už je to delší doba. Ale vyhrávali jsme, takže to pro mě bylo podřadné. Dnes se dalo očekávat, že moc gólů nepadne, a že by zápas mohl skončit 1:0 nebo 2:0. Hráli jsme opravdu dobře v obraně," uvedl Price.

Gólman Canadians je se 46 odchytanými zápasy v letošním ročníku nejvytíženější ze všech mužů v masce. Zároveň se osamostatnil v čele soutěže v počtu výher, kterých má na kontě 26.

Důležitá výhra Montrealu, na které se podílel Tomáš Plekanec

Vzájemný duel obou rivalů z Jihovýchodní divize byl i přímým soubojem o osmé místo ve Východní konferenci. Carolina vyhrála stejně jako v předchozích dvou případech v nastaveném čase. Gólem a asistencí pomohl Jiří Tlustý ke zdolání týmu Ondřeje Pavelce. "Oba týmy moc dobře věděly, o co v tomto zápase jde. Přetahovali jsme se, ale nakonec jsme to přeci jen zvládli," uvedl Brandon Sutter, autor druhé trefy domácích. Carolina po výhře svého konkurenta v tabulce přeskočila, oba týmy ale mají stejně bodů. Duel rozhodl v 63. minutě Erik Cole.

Sestřih z důležitého utkání Carolina vs. Atlanta

Columbus navázal na vítězství v Detroitu a doma přehrál nejhorší tým soutěže Edmonton 4:3. Hosté ale dlouho vzdorovali. I s přispěním asistencí Aleše Hemského a Ladislava Šmída vedli 2:0 a 3:2, ale Blue Jackets dvěma góly v rozmezí 54. až 56. minuty strhli výhru na svou stranu. U všech čtyř branek domácích byl R. J. Umberger, který dvě vstřelil a zbývající dvě připravil pro Kristiana Huseliuse.

Detroit se střelecky trápí, naopak Perry v dresu Anaheimu září

Hokejisté Detroitu podruhé v řadě nedokázali vstřelit branku. Jakoby hráči Red Wings vypotřebovali všechnu munici před třemi dny v Ottawě, kde skórovali sedmkrát. V následujících dvou zápasech ovšem gólově mlčeli. Nejprve podlehli doma Columbusu 0:3 a stejným rozdílem prohráli v sobotu v Nashvillu. O dva góly domácích se zasloužil Sergej Kosticyn, druhý z nich vstřelil za asistence Martina Erata. Brankář Predators Pekka Rinne vymazal Detroit 35 úspěšnými zásahy.

San Jose porazilo Boston 2:0. Vítěznou branku vstřelil v 8. minutě Logan Couture, jeden z aspirantů na zisk Calder trophy pro nejlepšího nováčka sezony. Pojistku přidal až v poslední minutě Devin Setoguchi a Sharks zvítězili 2:0. Třetí čisté konto v tomto ročníku zaznamenal Antti Niemi. V dresu domácích byl společně se Zdenem Chárou střelecky nejaktivnější David Krejčí, a přestože nebodoval, byl český útočník vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Druhým hattrickem během dvou měsíců se blýskl Corey Perry, který zařídil Anaheimu vítězství 3:0 v Coloradu. Kanadský útočník se poprvé trefil ve 14. minutě, třígólové představení pak zkompletoval dvěma zásahy v závěrečné třetině. Poslední gól dal Perry do prázdné branky při hře bez gólmana a ocenil zejména přihrávku Todda Marchanta, jenž se nesnažil zakončit sám a předal mu puk. "Bylo to od něho nesobecké. Tohle nás může přiblížit k úspěchu. Nesobecká hra," podotkl Perry.

Výsledky NHL:

Boston - San Jose 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 8. Couture, 60. Setoguchi. Střely na branku: 26:17. Diváci: 17.565.

Montreal - New York Rangers 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 39. Gomez, 60. Plekanec. Střely na branku: 28:35. Diváci: 21.273.

Colorado - Anaheim 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: 14., 42. a 60. Perry. Střely na branku: 25:29. Diváci: 16.785.

Buffalo - Toronto 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Branky: 6. a 35. Stafford, 4. Pominville, 25. Gaustad, 28. Connolly, 57. Vanek - 29. Kuljomin, 53. Beauchemin. Střely na branku: 43:25. Diváci: 18.624.

NY Islanders - Ottawa 5:3 (3:3, 0:0, 2:0)

Branky: 18. a 42. Schremp, 5. Moulson, 10. Grabner, 60. Nielsen - 5. Neil, 13. Fisher, 18. Kovaljov. Střely na branku: 38:23. Diváci: 10.415.

Philadelphia - Dallas 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 19. Meszároš, 22. Powe, 51. J. Carter - 33. Morrow. Střely na branku: 32:31. Branky: 19.881.

Carolina - Atlanta 4:3 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)

Branky: 29. E. Staal, 49. Sutter (Tlustý), 53. Tlustý, 63. Cole - 13. Bergfors, 53. Sopel, 59. Bogosian. Střely na branku: 37:37. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celé utkání, inkasoval čtyři branky ze 37 střel a úspěšnost zásahů měl 89,19 procenta. Diváci: 16.874.

Columbus - Edmonton 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)

Branky: 15. a 54. Umberger, 35. a 56. Huselius - 3. a 46. Pääjärvi, 8. Penner (Hemský, Šmíd). Střelyna branku: 34:26. Diváci: 18.370.

Nashville - Detroit 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 35. a 58. S. Kosticyn (na druhou Erat), 4. Weber. Střely na branku: 29:35. Diváci: 17.113:

Phoenix - Minnesota 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 43. Pyatt. Střely na branku: 41:25. Diváci: 14.587.

Calgary - Los Angeles 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 21. a 52. Tanguay, 2. Regehr - 32. a rozh. nájezd Justin Williams, 1. Scuderi, 7. D. Brown. Střely na branku: 35:33. Diváci: 19.289.