Český gólman Michal Neuvirth prožil v sobotním utkání NHL mimořádně úspěšný návrat do branky Washingtonu. Dvaadvacetiletý rodák z Ústí nad Labem vychytal v prvním duelu po téměř třech týdnech druhé čisté konto v sezoně a pomohl Capitals k vítězství 3:0 nad rivalem z Pittsburghu.

Neuvirth nastoupil k prvnímu utkání od 18. ledna, kdy kvůli zranění odstoupil po první třetině ze zápasu proti Philadelphii. V zápase zlikvidoval 22 střel soupeře a byl vyhlášen největší hvězdou utkání. O motivaci měl postaráno. Trenér Pittsburghu Dan Bylsma o něm v nedávném minidokumentu na HBO prohlásil, že je v brance labilní.

"Před zápasem jsem si na to vzpomněl," řekl Neuvirth novinářům. "Při rozcvičení jsem se na něj podíval a řekl si: Za tohle je dneska musím vychytat," dodal. K vítězství mu pomohli góly Brooks Laich, Marcus Johansson a Mike Knuble.

Na začátku třetí třetiny zápasu se strhla bitka mezi pittsburským Timem Wallacem a Davidem Steckelem z Washingtonu. Normálně by nešlo o nic výjimečného, ale tady šlo o odvetu za ránu do hlavy kapitána Sidneyho Crosbyho. Moc se nepovedla, oba hráči se spíš jen přetahovali.

Na sestřih zajímavých momentů zápasu se podívejte zde

Zlepšenou formu i nadále prokazují hokejisté New Jersey, když uspěli v Montrealu 4:1 a připsali si devátou výhru z posledních dvanácti zápasů. Devils se vítězstvím, ke kterému přispěl dvěma góly Ilja Kovalčuk, odpoutali z posledního místa ve Východní konferenci. V zápase ale hosté přišli o brankáře Martina Brodeura, který kvůli problémům s pravým kolenem odstoupil z utkání po první třetině za stavu 2:0.

Washington - Pittsburgh 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 19. Laich, 24. Johansson, 60. Knuble. Střely na branku: 24:22. Český brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington 60 minut a neinkasoval. Diváci: 18.398.

Montreal - New Jersey 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky: 27. Subban - 5. a 59. Kovalčuk, 2. Zubrus, 24. Zajac. Střely na branku: 26:30. Diváci: 21.273.

Tampa Bay - St. Louis 4:3 v prodl. (1:0, 2:3, 0:0 - 1:0)

Branky: 19. Stamkos, 23. Moore, 34. Downie, 65. Lecavalier - 21. Berglund, 32. Backes, 34. Nikitin. Střely na branku: 40:32. Diváci: 14.896.