Jeden z nejhezčích okamžiků letočního play-off přišel začátku třetí třetiny. Na ukazatli svítilo skóre 1:1, když ve vlastním pásmu zachytil puk útočník Mighty Bucks of Anaheim Bobby Ryan a rozjel se k velkému sólu.

Dvakrát si během své cesty obhodil puk kolem Davida Legwanda, který mezitím ztratil hokejku. Po efektním uvolnění se ocitl tváří v tvář brankáři Nashvillu Pekka Rinnemu. Že by zakončil střelou? Ani náhodou. Šikula z Anaheimu zavěsil povedeným blafákem do bekhendu.

Kačeři se díky jeho gólu dostali do vedení 2:1, ale na vítězství jim to nestačilo. Predátoři nakonec dovedli zápas do prodloužení, které po devadesáti sekundách ukončil Jordin Tootoo. Útočník Nashvillu zajistil svému týmu vedení v sérii 3:2 a Anaheim se tak ocitl na pokraji vyřazení.

Takřka totožný průběh mělo i 5. utkání Východní konference mezi Philadelphií a Buffalem. Za stavu 3:3 šel duel do prodloužení, které trvalo necelých šest minut. Tyler Ennis svým druhým gólem v zápase rozhodl o výhře Buffala a vedení v sérii 3:2.

Výsledky 1. kola play-off NHL:

Východní konference - 5. zápas:

Philadelphia - Buffalo 3:4 v prodl. (0:3, 2:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 29. Van Riemsdyk, 30. Meszároš, 44. Briere - 3. a 66. Ennis, 4. Vanek, 16. Gragnani. Střely na branku: 39:32. Diváci: 19.959. Stav série: 2:3.

Západní konference - 5. zápas:

Anaheim - Nashville 3:4 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)

Branky: 34. a 55. Blake, 41. Ryan - 9. Klein, 52. Ward, 60. Weber, 62. Smithson. Střely na branku: 26:37. Diváci: 17.385. Stav série: 2:3.