Dvěma přihrávkami na gól se uvedl v dresu Caroliny český hokejový obránce Jaroslav Špaček, který byl v pátek vyměněn z Montrealu za krajana Tomáše Kaberleho. Pár hodin poté už nastoupil do utkání na ledě Winnipegu, porážce Hurricanes 2:4 ale nezabránil.

Jets, v jejichž brance tentokrát dostal před Ondřejem Pavelcem přednost Chris Mason, rychle získali dvoubrankový náskok. Hned ve 34. sekundě otevřel skóre utkání Dustin Byfuglien, po pěti minutách přidal druhý gól Evander Kane.

V polovině druhé třetiny pak domácí hráči díky dvěma slepeným gólům odskočili na rozdíl čtyř branek, když se v rozmezí 72 sekund trefili v přesilových hrách Tim Stapleton a Bryan Little. Hosté se prosadili až ve 49. minutě, když po přihrávce Špačka vstřelil nováček Justin Faulk svůj první gól v NHL. O čtyři minuty později pak snížil na konečných 2:4 Brandon Sutter.

Brankář Tomáš Vokoun pomohl 26 zákroky k výhře Washingtonu nad Torontem 4:2. Hrdinou večera se ale stal obránce Dennis Wideman, který si připsal premiérový hattrick v NHL.

Ještě o něj ovšem může přijít, po utkání totiž vyjádřil domněnku, že při třetím gólu tečoval puk do branky spoluhráč Brooks Laich. Změny v oficiálním zápisu může vedení NHL provést do 24 hodin po skončení zápasu.