Hokejový útočník Jiří Tlustý odehrál v NHL nejproduktivnější utkání sezony, když dvěma góly a jednou asistencí režíroval výhru Caroliny 5:2 na ledě Tampy Bay.

Všechny body zaznamenal Tlustý v první třetině, v níž se Hurricanes dostali do rozhodujícího trháku 4:1, a po zápase byl vyhlášen první hvězdou.

Jiný český útočník Milan Michálek se podílel jedním gólem na vítězství Ottawy 3:0 na ledě New Yorku Rangers. Jindřichohradecký rodák zakončil v 54. minutě rychlý útok hostů a zvýšil na průběžných 2:0.

Zbývající dvě branky vstřelil Jason Spezza a brankář Craig Anderson kryl všech 34 střel. Rangers přišli o sérii pěti výher i první místo v soutěži.

Výsledky NHL:

Boston - Montreal 2:1, NY Islanders - Philadelphia 2:3, New York Rangers - Ottawa 0:3, Tampa Bay - Carolina 2:5, Detroit - Phoenix 3:2 po sam. nájezdech, Nashville - Colorado 3:2 v prodl., Winnipeg - San Jose 0:2, Chicago - Minnesota 5:2, Calgary - Anaheim 1:0 v prodl., St. Louis - Vancouver 2:3 v prodl., Los Angeles - Dallas 4:5 po sam. nájezdech.