Čeští hokejisté porazili ve svém posledním utkání v základní skupině A na mistrovství světa hráčů do 20 let Švýcarsko 4:3 v prodloužení. Výhra znamená pro tým vedený koučem Miroslavem Přerostem jistotu účasti ve čtvrtfinále play off, jež si zahrál i před rokem. Češi sice přišli o náskok 3:1, a tím i o naděje na případný přímý postup do semifinále, ale výhru poté trefil Tomáš Hertl.

Po jednozápasovém disciplinárním trestu se do sestavy vrátil Beran a dal o sobě velmi záhy vědět. Při přečíslení ve čtvrté minutě sice sklouzl Švihálkovi při zakončení kotouč z hole, ale ještě ho stihl popostrčit, gólman Švýcarů musel proto zakročit a Beran byl tím, kdo se nejrychleji zorientoval a dorazil z brankoviště puk za Nyffelerova záda.