Dramatický průběh semifinálových sérií jen potvrdil třetí zápas o finále mezi hokejisty Zlina a Třince. Zlín přijel na stadion soupeře poučený nezdarem ve druhém utkání na svém ledě. Ovšem to platilo jen do 53. minuty, kdy gólem na 3:2 začal komplikovat zlínskou cestu za vítězstvím a o tři minuty později ji pozastavil Peterek.

Ovšem Zlín si dokázal vítězství přece jen vzít zpět v samostatných nájezdech, které následovaly po marné snaze rozhodnout v desetiminutovém nastaveném čase.

V nájezdech se proti brankářům dokázal prosadit jen jediný ze šesti střelců. Byl jím Filip Čech ze Zlína, který zvolil střelu zápěstím nad lapačku a Třinec má před zítřejším zápasem (od 18.15) o čem přemýšlet.

Před třetí semifinálovou bitvou utrpěly oba tábory citelné ztráty. Zatímco Zlín přijel bez zraněných Honejska s Holíkem, domácím na poslední chvíli vypadl pro nemoc ze sestavy nejlepší střelec základní části Růžička.

Ze hry hostů byl znovu silně cítit důraz na precizní obranu středního pásma, z něhož vystřelovali k rychlým brejkům a v 16. minutě jim to přineslo i vedoucí gól. Čajánek vyslal na zteč Ondráčka s Čechem, který z levého křídla poslal kotouč pod padajícího Hamerlíka.

Třinec ve druhé části přidal na tlaku, zjednodušil hru, ale do jasných šancí se moc nedostával. Zlín několik závarů před vlastní brankou vydržel a v 35. minutě udeřil podruhé - Čajánek protlačil kotouč po rychlém protiútoku za Hamerlíka i přes Hrabalovu marnou snahu na brankové čáře.

Domácí se dokázali vrátit do hry ještě před koncem druhé části, Peterek po buly sklepl zblízka do sítě puk po vyražené bombě Rotha. To hnalo třinecké hokejisty do útoku i v závěrečné třetině, ale Leška bleskurychle zasunul potřetí puk zpoza branky do jejich sítě. Jenže Třinec se oklepal. Klimenta zanedlouho snížil a v 56. minutě šťastnou tečí vyrovnal Peterek.

Ještě v závěrečných vteřinách spálili dvě vyložené zlínské šance Balaštík a Köhler, v opatrně hraném prodloužení způsobila největší těžkosti gólmanovi zase rána třineckého Zíba. V nájezdech si do sítě našla cestu pouze Čechova rána švihem.

Třinecký trenér Josef Turek litoval špatného začátku. "Tlak jsme začali vyvíjet až od druhé třetiny. Za stavu 1:3 už to vypadalo, že už to je hotové, ale vrátili jsme se do hry šťastnými góly. V prodloužení jsme byli malinko horší a v penaltách proměnil nájezd jen Čech, a proto Zlín zaslouženě vyhrál."

Zlínský asistent Juraj Jurik chválil brankáře Sedláčka, který podržel tým v úvodní třetině. "Důležité bylo, že jsme dali první branku. My jsme se zaměřili na obranu, nechali domácí tvořit, což se nám vyšlo a odskočili jsme na 3:1, ale Třinec vrhl všechno do útoku a v euforii se mu podařilo srovnat. Penalty jsou o štěstí, já bych byl pro to, aby se v play off prodloužení hrálo do rozhodnutí."

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 39. Peterek (Roth, Rákos), 53. Klimenta (Adamský, Roth), 56. Peterek (Klimenta, Galvas) - 16. Čech (Ondráček, Čajánek), 35. Čajánek (Veselý, Okál), 49. Leška (Hamrlík), rozhodující nájezd proměnil Čech. Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 1:2.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Ovčačík, Galvas, Roth - Orsava, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Rufer, Zagrapan, Matuš. Trenéři: Turek a Janků.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, Köhler - Okál, Čajánek, Veselý - Ondráček, Melenovský, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik.