Hokejisté Chicaga dokonali neskutečný obrat. V rozhodujícím utkání 2. kola play off porazili Detroit 2:1 a postoupili do finále Západní konference. Rozhodující gól padl v prodloužení. Ve finále se Blackhawks, kteří poprvé v klubové historii obrátili sérii z 1:3, utkají s Los Angeles, obhájcem Stanleyova poháru.

Chicago otevřelo skóre na začátku prostřední třetiny, kdy využilo chybného střídaní soupeře a přečíslení tři na jednoho zakončil Patrick Sharp. Detroit vyrovnal gólem kapitána Henrika Zetterberga, který po 26 sekundách třetího dějství díky skvělé přihrávce Gustava Nyquista střílel do prázdné branky. O postupu rozhodl v čase 63:35 obránce Brent Seabrook, jenž se ve středním pásmu zmocnil volného kotouče, zavezl ho do útočné třetiny a střelou z mezikruží ukončil zápas i celou sérii.