Ondřej Pavelec byl v pátečním utkání NHL hlavním strůjcem vítězství Winnipegu 5:0 nad Nashvillem. Kladenský odchovanec kryl 41 střel, připsal si první čisté konto sezony a stal se největší hvězdou zápasu.

Jets těžili z povedené úvodní třetiny, v níž skórovali čtyřikrát. Po třetím inkasovaném gólu se v deváté minutě do branky Predators postavil Marek Mazanec, který ve svém premiérovém startu v soutěži zastavil 22 z 24 střel.

Povedený Pavelcův zákrok:

Pozici nejproduktivnějšího českého hráče NHL si upevnil Jiří Hudler, který zaznamenal dvě asistence a před druhým Davidem Krejčím má náskok čtyř bodů. Po přihrávkách olomouckého rodáka snížilo Calgary na ledě Colorada dvakrát na rozdíl jedné branky, ale nakonec soupeři podlehlo 2:4. V obraně Flames ještě chyběl Ladislav Šmíd, jehož vedení klubu získalo v pátek z Edmontonu, a který se má k týmu připojit v sobotu. Na straně vítězného Colorada si u první trefy zápasu připsal asistenci Jan Hejda.

Hokejisté New Jersey prohráli v Torontu 1:2 po samostatných nájezdech. O vítězství domácích, kteří se ve Východní konferenci bodově srovnali s vedoucí Tampou Bay, rozhodl v rozstřelu James van Riemsdyk. Lídr produktivity Devils Jaromír Jágr patřil se čtyřmi střelami k nejaktivnějším hráčům, ale potřetí z posledních čtyř zápasů nebodoval.

Šmíd za Horáka do Calgary

Český hokejový obránce Ladislav Šmíd byl v NHL vyměněn z Edmontonu do Calgary společně s brankářem Olivierem Royem a opačným směrem míří český útočník Roman Horák a gólman Laurent Brossoit. Podle kanadské televizní stanice TSN si Šmídovým odchodem vytvořili Oilers místo pod platovým stropem kvůli dohodě s ruským brankářem Iljou Bryzgalovem na roční smlouvě.

Sedmadvacetiletý Šmíd má platnou smlouvu až do konce sezony 2016/17 s průměrným ročním příjmem 3,5 milionu dolarů. V této sezoně si člen širší nominace na olympijské hry v Soči připsal v 17 zápasech dva body za gól a asistenci.