Ondřej Pavelec inkasoval v sobotním utkání NHL na ledě Nashvillu jen jednu branku ze 40 střel a dovedl Winnipeg k výhře 3:1. Kladenský odchovanec, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu, po olympijské přestávce vychytal týmu v obou utkáních vítězství a i díky jeho zásahům se Jets v Západní konferenci bodově dotáhli na poslední postupové místo do play-off.

Český útočník Ondřej Palát dvěma asistencemi podpořil výhru Tampy Bay 4:2 na ledě Dallasu. V obou případech z jeho přihrávek těžil skórující Martin St. Louis, jenž ve druhé minutě tečí otevřel gólový účet utkání a v prostřední třetině ze samostatného úniku zvyšoval na 3:0. Domácí poté v závěru druhé části slepenými góly snížili na rozdíl jedné branky, ale poslední slovo měli hosté.

S neustále padajícím sněhem se v utkání pod širým nebem lépe vypořádalo Chicago, které porazilo Pittsburgh 5:1. Na hřišti stadonu Soldier Field, který je domovem pro Chicago Bears, hrající americký fotbal ve slavné NFL, zářil zejména Jonathan Toews. Kanadský útočník se před více než 60 tisíci diváky blýskl dvěma góly a jednou přihrávkou. Asistencí se na výhře Blackhawks podílel i český obránce Michal Rozsíval.