David Krejčí přispěl svým dílem ke kanonádě Bostonu v nedělním utkání NHL. Český útočník přihrál na dva góly a pomohl k výhře svého týmu nad New York Rangers ve slavné aréně Madison Square Garden 6:3. Bruins si tak připsali první vítězství po olympijské přestávce a vyhráli i třetí vzájemný zápas v sezoně.

Navzdory vysokému počtu branek byl první hvězdou utkání vyhlášen brankář Tuukka Rask, který zaznamenal 39 úspěšných zákroků, z toho 19 v první třetině. Boston měl totiž velmi ospalý vstup do utkání, od čtvrté minuty prohrával 0:1 a teprve necelé dvě minuty před první sirénou poprvé skóroval.

Nakonec se "Medvědi" probudili a postupně získali převahu. Dvěma góly ve třetí třetině se na vítězství podílel Gregory Campbell, obránce Dougie Hamilton vstřelil branku a na další dvě přihrál.

Rangers si mohli vyčítat, že na začátku utkání promarnili příležitost utéct soupeři na větší rozdíl gólů, když po úvodních 10 minutách hry vedli na střely 14:1. Jenže fantasticky chytajícího Raska překonali pouze jednou. "Myslím, že lepší výkon soupeřova gólmana v první třetině jsem ještě nezažil," pokrčil rameny trenér poražených Alain Vigneault.

"Prvních 10 minut jsme hráli dost šíleně. Postupně jsme se z toho začínali dostávat, ale uklidnili jsme se teprve po prvním gólu. Od toho okamžiku už to bylo všechno lepší," zhodnotil zápas trenér Bostonu Claude Julien.

Voráček se trefil v přesilovce

Útočník Jakub Voráček nastartoval gólem obrat Philadelphie v odpoledním utkání ve Washingtonu. Flyers ještě v polovině třetí třetiny prohrávali 2:4, ale nakonec zvítězili 5:4 v prodloužení.

Voráček, který si připsal celkem tři body, vsítil 16. gól v sezoně v 52. minutě. V přesilovce od modré čáry propálil domácího gólmana Bradena Holtbyho, jenž dostal přednost před Michalem Neuvirthem a snížil na 3:4.

Do prodloužení poslal zápas 65 sekund před třetí sirénou Claude Giroux, který před brankou šikovně tečoval Voráčkovu střílenou přihrávku. Český útočník se asistencí podílel už na prvním gólu svého kapitána v úvodní třetině.

Obrat dokonal Vincent Lecavalier, jenž zápas rozhodl v třetí nastavené minutě. V dresu poraženého mužstva si připsal jednu asistenci Martin Erat.

"Prohrávat ve třetí třetině o dva góly proti takovému soupeři, to není jednoduchá situace. Ale ukázali jsme, že se nikdy nevzdáváme. Zabojovali jsme a zápas otočili. Ne všechno bylo samozřejmě perfektní, musíme toho mnoho zlepšit, ale teď jsme samozřejmě rádi za vítězství," radoval se obránce Mark Streit.

"Po Voráčkově gólu jsme byli na koni. Od té doby jsme hráli přesně tak, jak jsme si řekli, napadali jsme hluboko v útočném pásmu a nutili jsme soupeře k chybám. Vypracovali jsme si šance a proměnili je," konstatoval Vincent Lecavalier.

Eliáš střílel, Jágr měl pauzu

13. gól Patrika Eliáše v sezoně nepomohl New Jersey, které doma podlehlo 2:4 San Jose. Jaromír Jágr se den poté, co vstřelil jubilejní 700. branku v NHL, do statistik nezapsal.

Vyrovnaný zápas rozhodl ve 47. minutě Matt Nieto, který zakončil rychlý protiútok přesnou ranou z voleje po přihrávce Joa Pavelského. "Krásně mi puk naservíroval, mohl jsem do té střely dát veškerou sílu a trefil jsem to parádně," radoval se 27letý útočník, který v premiérové sezoně v NHL bojuje o místo v sestavě.

Asistenci u vítězného gólu Ottawy, která v dalším z řady zápasů pod širým nebem porazila 4:2 Vancouver, si připsal Milan Michálek. V duelu, který se hrál před 54 tisíci fanoušky na stadionu pro americký fotbal, vedli Canucks po 12 minutách už 2:0. Senators ale dokázali ještě do přestávky vyrovnat a o jejich vítězství rozhodl ve 31. minutě Cody Ceci.

Jeho otec Parry patřil k hvězdám Canadian Football League a chtěl, aby se syn potatil. Sice se tak nestalo, přesto Ceci junior zazářil na fotbalovém stadionu. "Několik let jsem fotbal hrál a táta by mě asi rád viděl hrát dál. Takže dneska to tak skoro bylo," usmíval se Ceci.

Trenér poražených John Tortorella musel na tiskové konferenci po zápase dlouho vysvětlovat, proč dostal v brance přednost Eddie Lack před veteránem Robertem Luongem. "Chytal výborně předchozí dva zápasy a dospěl jsem k názoru, že s ním v brance máme největší šanci uspět. Luongo z toho rozhodnutí neměl radost, ale doufám, že to vezme jako motivaci," uvedl Tortorella.

Výsledky NHL:

Washington-Philadelphia 4:5 v prodl. (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 7. a 37. Orlov (na první Erat), 14. Johansson, 34. Beagle - 12. a 59. Giroux (na obě Voráček), 33. Hall, 52. Voráček, 63. Lecavalier. Střely na branku: 29:36. Diváci: 18 506.

New Jersey - San Jose 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Branky: 25. Henrique, 35. Eliáš - 24. Couture, 36. Torres, 47. Nieto, 58. Marleau. Střely na branku: 23:22. Diváci: 16 012.

Anaheim-Carolina 5:3 (3:0, 2:1, 0:2)
Branky: 7. a 17. Perry, 14. Beauchemin, 24. Cogliano, 29. Silfverberg - 36. Sekera, 52. Dwyer, 59. Sjomin. Střely na branku: 34:52. Diváci: 17 174.

Colorado - Tampa Bay 6:3 (2:1, 0:2, 4:0)
Branky: 46. a 60. Holden, 18. Barrie, 20. O'Reilly, 57. Johnson, 60. Stastny - 27. a 38. Thompson, 17. Pyatt. Střely na branku: 35:34. Diváci: 15 592.

NY Islanders - Florida 3:5 (2:0, 1:1, 0:4)
Branky: 7. a 8. Vanek, 40. Strome - 39. a 45. Matthias, 51. a 56. Upshall, 44. Goc. Střely na branku: 38:34. Diváci: 13 008.

NY Rangers - Boston 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)
Branky: 4. Miller, 37. B. Richards, 56. McDonagh - 50. a 54. Campbell, 19. Iginla (Krejčí), 25. Hamilton, 30. Söderberg, 59. Lucic (Krejčí). Střely na branku: 42:33. Diváci: 18 006.

Phoenix - St. Louis 2:4 (1:0, 1:0, 0:4)
Branky: 3. Bissonnette, 28. Halpern - 44. Berglund, 48. Pääjärvi, 53. Shattenkirk, 59. Berglund. Střely na branku: 25:30. Diváci: 13 955.

Vancouver-Ottawa 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
Branky: 5. Garrison, 12. Kassian - 16. MacArthur, 18. Karlsson, 31. Ceci (M. Michálek), 59. Greening. Střely na branku: 31:28. Diváci: 54 194 (hráno v rámci Heritage Classic).