Hokejisté pražského Lva zvítězili na ledě Medveščaku Záhřeb 2:5 a v play-off KHL jsou pouhý krůček od čtvrtfinále. V celkovém součtu domácích i venkovních zápasů už v sérii sérii vedou 3:0. Na ledě chorvatského soupeře rozhodovala v pondělním zápase až třetí třetina.

Ve druhé části prohospodařili hokejisté Lva dvoubrankové vedení, závěrečná třetina už ale patřila jim. Vítězný gól dal v 50. minutě Ullström, v čase 56:32 zvýšil na rozdíl dvou branek druhou trefou v utkání Thörnberg a na konečných 2:5 z pohledu domácího Medveščaku upravil 58 sekund před koncem Vrána.

Medveščak s touhou vrátit se do série začal domácí utkání dobře. Vynutil si přesilovku, kterou nevyužil, ale pak měl velkou příležitost Murray, radost mu však sebral gólman Vehanen. Na druhé straně zazvonil na konstrukci branky kapitán Novotný.

V 17. minutě se provinil proti pravidlům bek Nakládal a obdržel navíc desetiminutový trest za zásah do oblasti hlavy a krku. V době, kdy už byl Lev v pěti, dostal se do přečíslení tří na jednoho, Novotný však na brankáře Brusta nevyzrál.

První polovina druhé části přinesla další nevyužité přesilovky. Góly začaly padat až po polovině zápasu. Při Řepíkově trestu otevřel skóre Thörnberg dokonce v oslabení. Následně se musel vyznamenat při závaru ve svém brankovišti Vehanen. A byl to právě Řepík, kdo přidal trefou ze vzduchu ve 36. minutě druhý gól hostů.

Chorvatský celek tvořený především hráči ze Severní Ameriky ale nerezignoval. Už o 36 vteřin později snížil Kane. Lev poté nevyužil dlouhou přesilovku pět na tři a mohlo ho to hodně mrzet. Jen 53 sekund před druhou sirénou Ševc fauloval Martinoviče vracejícího se z trestné lavice a ten nabídnuté trestné střílení využil.

Ve třetím dějství se tak znovu hrálo o vedoucí gól. Domácí Cheechoo, Thomas a Murley své šance zahodili a v 50. minutě z nenápadné akce udeřil Ullström. V 57. minutě se krátce po skončení přesilovky trefil podruhé v utkání Thörnberg a v samém závěru pojistil výsledek ještě Vrána.

Medveščak Záhřeb - Lev Praha 2:5 (0:0, 2:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 37. Kane (Švarný), 40. Martinovič z tr. střílení - 33. Thörnberg (Zackrisson), 36. Řepík, 50. Ullström (Ševc), 57. Thörnberg (Mäenpää, Oystrick), 60. Vrána. Rozhodčí: Olenin, Bondar - Sivov, Šeljanin. Vyloučení: 6:5, navíc Katic 10 min. a do konce utkání - Nakládal 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6500. Stav série: 0:3.

Záhřeb: Brust - Popovic, Martinovic, Švarný, Foster, Katic, Klubertanz, O'Connor - Cheechoo, Murley, Thomas - Vesce, Ellison, Linglet - Glumac, Jessiman, Ryan - Bjorkstrand, Murray, Kane. Trenér: Mark French.

Lev: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Jaakola, Nakládal, Gragnani - Azevedo, Novotný, Ullström - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Zackrisson - Matai, Cingel, Ridderwall. Trenér: Kari Jalonen.

Červenka rozhodl, Salák chytal skvěle

Útočník Roman Červenka rozhodl v prodloužení o vítězství hokejistů Petrohradu v třetím osmifinále play-off Kontinentální hokejové ligy na ledě CSKA Moskva 2:1. Český reprezentant skóroval ve druhém utkání po sobě, jeho tým vyhrál i třetí zápas a sérii prvního kola Gagarinova poháru může ukončit již v úterý.

Velký podíl na dalším úspěchu favorizovaného Petrohradu měl opět i brankář Alexander Salák, jenž zneškodnil 43 střel. Ve třech duelech s CSKA inkasoval dohromady dvakrát.

Osmifinále play-off, Západní konference - 3. zápasy:

Jaroslavl - Dynamo Moskva 2:1, stav série 1:2; CSKA Moskva - Petrohrad 1:2 v prodl. (Červenka 1+1), stav série 0:3; Dinamo Riga - Doněck 7:3 (za hosty Kašpar 1+0), stav série 1:2.

Pohár naděje - kvalifikace - 2. zápas:

Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 1:2 (Mojžíš - Irgl oba 0+1), první zápas 0:1, postoupil Minsk.