reklama

Čajánek: Kdo by si na nás vsadil po zápasech v Třinci?

autor: Lukáš Drštička
Kapitán Petr Čajánek přiznal, že po nezvládnutém úvodu série by si na jeho tým vsadil málokdo. O to větší radost z postupu do finále měl.

Zlín - Hokejisté Zlína sice v semifinále play off extraligy prohrávali s Třincem již 0:2 na zápasy, ale poté Oceláře čtyřikrát za sebou porazili a stejně jako loni budou bojovat o mistrovský titul. Kapitán Petr Čajánek přiznal, že po nezvládnutém úvodu série by si na jeho tým vsadil málokdo. O to větší radost z postupu do finále měl.

"Klobouk dolů před mužstvem, že jsme se z toho dostali. Moc lidí by si na nás nevsadilo," řekl Čajánek po dnešní výhře 5:1. "Myslím si, že loni byla naše forma větší než teď. Bojovali jsme s Hradcem (ve čtvrtfinále) a porážky v Třinci byly takové, že jsme neměli moc šancí. Ale bojovali jsme, byla tam vůle a chuť jít za úspěchem. Jsem pyšný, že jsme se do finále dostali," prohlásil osmatřicetiletý centr.

Zlomový moment? Nebyl

Trojnásobný mistr světa však ani po dvou prohrách s Třincem neskládal zbraně. "Kdybych nevěřil, tak bych nemusel chodit na stadion. Myslím si, že jsme to ukázali výkonem. Ani za stavu 2:0 s Třincem jsme to nezabalili. A když se podívám na ně. Hráč vedle hráče...," poukázal na hvězdnou sestavu soupeře. "Věděli jsme, že čtyřikrát porazit takové mužstvo je strašně těžké. I v sezoně vyhrát čtyřikrát za sebou je složité. Koncentrovali jsme se ale jen na svůj výkon," doplnil Čajánek.

Žádný zlomový moment v sérii podle zlínského odchovance nebyl. "Já bych ho nehledal. Jsem rád, že mužstvo po loňsku zase chtělo hrát finále. Dostat se tam je hrozně těžké. Při vyrovnanosti extraligy... Pořád to ale ještě není konec sezony, jdeme dál," zdůraznil Čajánek, kterému ve sbírce úspěchů titul se Zlínem pořád chybí. A sní o tom, že ho získá. "Hlavní je ale pocit, že mužstvo chce pořád vyhrávat. Jestli se vyhraje, nebo ne, to za rok nikdo neví. Motivace tam ale je a vždy je další šance," podotkl.

Peníze to nejsou. V čem je to kouzlo?

Zlín porazil Třinec i přesto, že Oceláři mají mnohem lepší ekonomické zázemí. "Samozřejmě, že podmínky tady a v Třinci se nedají porovnávat, ale my jsme strašně rádi, že jsme druhý rok po sobě ve finále. S mladou obranou, která hraje parádně. Se spoustou odchovanců. V čem je to kouzlo? To nemůžeme říct, musíme si to nechat pro sebe," smál se Čajánek.

Postupu do závěrečné série play off aplaudoval vyprodaný stadion Luďka Čajky. I z toho měl zkušený útočník radost. "Plný dům je tady dvakrát třikrát do roka. Když přijede Jarda Jágr nebo Kometa. Atmosféra byla fantastická a doufám, že nás budou lidi podporovat nadále. Nejen letos, ale i v dalších letech."

Kometa může do Zlína teoreticky přijet již příští týden, pokud uspěje ve druhém semifinále s pražskou Spartou. "To je mezi nimi. Pro mě speciálně by utkání s Brnem mělo jinačí náboj. My bychom doma jeden nebo druhý oslavovali. Uvidíme. Bylo by to zajímavější," řekl Čajánek, jehož synovec Jan Káňa hraje za Kometu.

Soupeř Zlína v boji o titul musí odehrát jeden semifinálový zápas navíc. To však podle Čajánka nebude hrát roli. "To už je jedno. Pokud postoupí Kometa, tak ta euforie bude obrovská. Pokud Sparta, tak z nich trošku spadne odpovědnost," řekl. Finále začne ve čtvrtek. "Já bych ale teď uvítal, kdyby byla pauza tak čtrnáct dní," smál se Čajánek, který jinak radši hraje bez větších prodlev.

reklama