reklama

Čajánek nekončí, za Zlín bude hrát i v příští sezoně

Petr Čajánek Petr Čajánek autor: Lukáš Drštička
Hokejový útočník Petr Čajánek bude pokračovat v hráčské kariéře.

Zlín - Hokejový útočník Petr Čajánek bude pokračovat v hráčské kariéře. Osmatřicetiletý trojnásobný světový šampion se s mistrovským Zlínemdohodl na nové roční smlouvě. K týmu se Čajánek připojil dnes a ve středu odletí na soustředění do Turecka.

"Přiznám se, že nikdo mě z blízkého okolí a vedení klubu nepřemlouval. Konečné rozhodnutí jsem udělal sám. Spousta lidí se mě ptala, jak se rozhodnu," uvedl Čajánek na klubovém webu.

Čajánek, který v srpnu oslaví 39. narozeniny, v uplynulé sezoně dovedl jako kapitán Zlín k vysněnému titulu a splnil si cíl, který si před třemi lety při návratu do mateřského klubu stanovil.

"Nemůžu ale říci, že by v mém kladném rozhodnutí měl zásadní roli zisk mistrovského titulu. Rozhodovaly zkrátka jiné věci. Teď je důležité, že nás čeká další sezona, na kterou se musíme všichni kvalitně připravit," doplnil Čajánek, který odehrál v nejvyšší soutěži přes 700 zápasů a všechny v dresu Zlína. Hrál i za St. Louis v NHL nebo za Kazaň, Dynamo Moskva a Petrohrad.

S odstupem času prozradil, že celé play off hrál se zraněním. Na konci základní části si poranil žebro. "Během play off se zranění postupně zhoršilo, určitým způsobem to ovlivní výkon hráče. Ale velká zásluha patří zlínským masérům a fyzioterapeutovi Tomáši Brabcovi. Teď jsem zdravotně v pořádku a uvidíme, jak to bude vypadat na ledě," uvedl Čajánek, který měl žebro prasklé.

Kladné rozhodnutí klíčového hráče uvítalo i vedení klubu. "Jsme rádi, že Petr s námi bude i další sezonu a je uzavřeno období spekulací, kdy každý den někdo potvrzoval, či vyvracel pokračování jeho kariéry," uvedl jednatel PSG Zlín Patrik Kamas. "Administrativu kontraktu vyřešíme v klidu po návratu týmu ze soustředění v Turecku. Důležitá pro nás oba je vzájemná dohoda," doplnil Kamas.

Zlín čeká start v obnovené Lize mistrů i snaha o obhajobu titulu. "To je strašně daleko. Každopádně musíme dobře začít, dostat se do play off, vyhrávat a získávat body. Čeká nás velmi dlouhá cesta, nicméně chceme se na náročnou sezonu dobře nachystat," dodal Čajánek.

reklama