reklama

Čajánek: Stojím u branky a čekám, co Jágr vymyslí

O Petra Čajánka byl mimořádný zájem O Petra Čajánka byl mimořádný zájem autor: Aktuálně.cz
Čajánek nchtěl výhru nad Dánskem přeceňovat

Kloten - Tak to byl dobrý start do šampionátu.

Čeští hokejisté v sobotu vyzráli na dánskou defenzivu a první zápas na mistrovství světa vyhráli 5:0. Rozhodly čtyři proměněné přesilovky týmu kolem Jaromíra Jágra.

"Jestliže se podaří dát mužstvu za zápas čtyři góly v přesilovkách, tak každé mužstvo musí být spokojeno," vyprávěl po zápase autor jednoho z nich - Petr Čajánek.

Čtěte dále: Vynikající Štěpánek a Jágr. Češi začali MS výhrou 5:0

Petře, co říkáte začátku turnaje? Cítil jste, že to bylo dobré?
Určitě, první zápasy jsou vždycky těžké. Včera (v pátek, pozn.) jsme viděli, jak se trápili Slováci. Vstup do turnaje je vždycky hodně důležitý a já si myslím, že jsme ho zvládli poměrně dobře. Takže jsme spokojeni.

Vystrašil vás příběh Slováků, kteří jen tak tak vydřeli vítězství?
Tak ne že by zrovna vystrašil, ale byl to pro nás dobrý alarm.

Spolupráce prvního útoku byla velmi dobrá, postupně jste se rozehráli k vynikajícímu výkonu...
Vyšly nám přesilovky, první třetinu ale Dánové dobře bránili a my jsme se tam moc neprosazovali, ale podíváme-li se na celý zápas, tak ten byl určitě z naší strany určitě dobrý.

Čtěte dále: Jágr zářil, ale cítil se slabý. Ruutua se však nebojí

Češi začali vítězně. Švédové i Finové nadělovali debakly Češi začali vítězně. Švédové i Finové nadělovali debakly Prohlédněte zde

Jak jste si s Alešem Hemským a Jaromírem Jágrem sedli?
Tak my jsme takhle zatím hráli teprve první zápas, takže si myslím, že to ještě chvilku potrvá. A moje role? Ta je jednoduchá: já tam stojím před bránou a kluci to tam dávají.

Je to dobrý start

Ještě se vraťme k tomu vašemu gólu, Hemský vám to tam šikovně prostrčil...
Bylo to krásné, paráda. Já si myslím, že se to snažil sám zasunout, ale asi to tam zůstalo, nevím. Kéž by takových akcí bylo víc, kdy to tam zůstane... (úsměv).

Zápas vás asi dostal do velké pohody...
Neřekl bych, že do velké pohody, ale je to určitě dobrý start. Musíme teď ale porazit Nory, protože jeden z těch zápasů se počítat nebude a ty body by nám pak chyběly.

Je to první krok na šampionátu, je to sice hezké, ale zároveň by bylo špatné, kdyby mužstvo všechna utkání ve skupině vyhrálo a pak přišlo čtvrtfinále a nic. Jdeme zápas od zápasu, budeme se snažit hrát co nejlépe, hlavně poctivě dozadu a hrát jako mužstvo.

Co říkáte na výkon Jakuba Štěpánka? První zápas na mistrovství a zvládl jej dobře...
Kubu neznám, poprvé jsem ho viděl na soustředění v Karlových Varech. Prostě chytá výborně, je jistý, skutečně chytá perfektně.

Hlasujte: Hemský? Jágr? Kdo byl hvězdou Čechů a kdo propadl

Chtěli jste mu pomoci, aby před koncem nedostal zbytečný gól?
O tom se nebavíme, protože jakmile se někdo zmíní, tak to většinou dopadne opačně. Kuba nás ale v první třetině podržel, bylo tam několik nebezpečných akcí, ale zachytal výborně, a tu pohodu si udržel po celý zápas.

Jak se vám osobně tady v té hale hrálo?
Mně ta hala nevadí, je příjemná, je hokejová. Samozřejmě je tu horko, protože je horko i venku. Jediné, co je trošičku horší, je to zázemí, ale s tím se srovnáme.

Musíme lidem poděkovat

Je to tak, že se nad tím povznesete, pousmějete, nebo si zanadáváte?
Tak když tam kopeme jeden do druhého, tak určitě se tomu zasmějeme... Takové jsou ale podmínky a nemá cenu se tím dále zabývat. Samozřejmě že je zarážející, že jinde musí být postavené dvě haly, ale my jsme tady od toho, abychom hráli hokej a nestarali se o tyto věci.

Jágr, Čajánek a Hemský česko dánsko ms Spolupráce Jágra s Čajánkem se osvědčila Foto: Václav Rojík

Takže po příchodu do kabiny si asi moc nezakřičíte, protože se tam nevejdete, když je vás tam tolik?
Tak vy (novináři) nám tady vždycky někoho zdržíte... (smích).

A dostane za uši, když se někdo zdrží?
Vy dostanete za uši... (důrazně s úsměvem).

Jak moc bylo důležité, že se týmu začalo dařit v přesilovkách? Jak moc to může tým pozvednout?
Tak pozvednout... Určitě je dobré, když je mužstvo v pohodě, když není ve stresu z toho, že to tam nepadá, ale další zápas zase začíná od nuly a my se musíme na něj dobře připravit. Tenhle zápas už je minulostí.

Vy jste jako první gratuloval Jaromíru Jágrovi, přestože rozhodčí ukazoval, že se ještě půjde přesvědčit na video. Tak jste si byl jist?
Viděl jsem to a slyšel jsem, že to bylo do té gumy. Byl jsem si téměř jistý, že to gól byl.

A také fanoušci byli hodně slyšet... Jste rádi, že jich tu je tolik?
Vždycky to je perfektní, když se ten šampionát koná takhle blízko a ta podpora těch diváků je taková. Musíme lidem poděkovat, že vážili tu cestu a přijeli. Je to super!

reklama