reklama

Calgary povolalo z farmy Nakládala, který čeká na premiéru v NHL

Jakub Nakládal v reprezentačním dresu Jakub Nakládal v reprezentačním dresu autor: Lukáš Bíba
Český hokejový obránce Jakub Nakládal byl podruhé v sezoně povolán z farmy ve Stocktonu do prvního týmu Calgary a doufá, že se tentokrát dočká premiéry v NHL.

Calgary - Český hokejový obránce Jakub Nakládal byl podruhé v sezoně povolán z farmy ve Stocktonu do prvního týmu Calgary a doufá, že se tentokrát dočká premiéry v NHL. Osmadvacetiletý účastník tří mistrovství světa ve středečním duelu s Carolinou zůstal mezi náhradníky a bude čekat, zda mu trenér Bob Hartley dá příležitost v některém z dalších zápasů. Flames přišli na 20 utkání o beka Dennise Widemana, který byl potrestán za napadení čárového rozhodčího.

Nakládal, který loni podepsal jako nedraftovaný volný hráč s Calgary roční dvoucestný kontrakt, byl pozván z AHL do kádru Flames už na konci října. Při týdenním setrvání v mužstvu ale strávil všechny čtyři zápasy jen na tribuně.

Teď přicestoval ze Stocktonu s novou nadějí na vysněnou premiéru v NHL. "Jsem šťastný, že tu mohu být. Zatím nevím nic o své situaci. Musím být trpělivý, tvrdě trénovat a být připravený, kdyby mi dali šanci v zápase," řekl Nakládal klubovému serveru po středečním ranním tréninku po příjezdu ze severu Kalifornie, kde hájí barvy Stocktonu.

V 35 zápasech v AHL si Nakládal připsal 14 bodů za dvě branky a 12 asistencí. "Libí se mi tam. Na ledě trávím hodně času, dostávám příležitost v řadě herních situací během zápasů. Ale také vím, že musím některé věci zlepšit. Hrát lépe a rychleji s pukem na hokejce. Musím na své hře stále pracovat a doufám, že šanci dostanu," doplnil Nakládal.

"Musím zůstat trpělivý a pozitivní"

Bronzový medailista z mistrovství světa z roku 2012 ze Stockholmu a Helsinek, který zazářil na loňském domácím šampionátu v Praze, se vydal do zámoří po ročním angažmá v TPS Turku. Předtím působil bývalý hráč Pardubic v KHL v Ufě, Spartaku Moskva a Lvu Praha. "Je to jedna z nejtěžších sezon v mé kariéře z toho pohledu, že musím zůstat trpělivý a pozitivní," popsal, jak čeká na start v NHL.

V AHL byla v minulých dnech stejně jako v NHL pauza pro Utkání hvězd. Nakládal se v době volna chystal původně s rodinou strávit několik dní v Los Angeles. Jenže při předpokládaném trestu pro Widemana měl z Calgary signály, že by mohla přijít pozvánka. Proto zůstal připravený na odlet do Alberty poblíž Stocktonu a dopřál si jen rychlý výlet poblíž San Franciska.

Posbíral další fyzické i psychické síly a rád by už své umění předvedl i v dresu Calgary v NHL. "Jak už jsem říkal, jsou některé věci, na kterých musím pracovat. Ale myslím, že NHL hrát můžu, a věřím si. Musím hrát tvrdě, sebevědomě a jednoduše," dodal Nakládal.

Kouč Hartley je s jeho působením na farmě spokojený. "Hraje velmi dobře. Brad Pascall a Craig Conroy (asistenti generálního manažera) viděli hodně zápasů Stocktonu, máme statistiky, videa a všechno možné," uvedl Hartley. "Není to už nezkušený kluk. Hrál na mistrovstvích světa, na velkých akcích, takže pro něj tlak není problém. Nemusíme se bát jej zařadit do sestavy," dodal Hartley.

reklama