reklama

Čechmánek byl obviněn z podvodu. Moc dobře věděl, že nám nezaplatí, říká podnikatel Strnad

Roman Čechmánek. Roman Čechmánek. autor: ČTK
Bývalý hokejový brankář a olympijský vítěz z Nagana Roman Čechmánek byl obviněný z podvodu. "Moc dobře věděl, že nám nezaplatí. Měl to tak naplánované," řekl podnikatel Petr Strnad. Strnadova firma stavěla Čechmánkův minipivovar ve Zlíně.

Praha - Bývalý hokejový brankář Roman Čechmánek, olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa, byl obviněn policií z podvodu. Obvinění souvisí s jeho neúspěšným podnikáním, při kterém vyšplhaly dluhy pětačtyřicetiletého bývalého gólmana přibližně ke 100 milionům korun. Informoval o tom server iDNES.cz.

Od milionů k bankrotu: Část sportovců dobře investovala, jiní prohospodařili úplně vše Od milionů k bankrotu: Část sportovců dobře investovala, jiní prohospodařili úplně vše Prohlédněte zde

"V této kauze je obviněná jedna osoba, a to ze spáchání trestného činu podvodu. Bližší informace poskytneme po ukončení vyšetřování," řekl iDNES.cz mluvčí zlínské policie Petr Jaroš. "Nebudu obvinění mého klienta komentovat. Nechci vytvářet žádný tlak na orgány státní moci jakýmkoliv vyjádřením," uvedl Čechmánkův obhájce Aleš Dufek.

Jde o Čechmánkův minipivovar

Policie vyšetřuje Čechmánka na základě trestních oznámení už několik let. "Moc dobře věděl, že nám nezaplatí. Měl to tak naplánované," řekl podnikatel Petr Strnad, jehož firma se podílela na přestavbě domu ve Zlíně na minipivovar s restaurací, kterou měl investovat Čechmánek.

Čechmánek, který je v insolvenci, mu dlužil přes půl milionu korun. "Nakonec jsem stejně jako někteří ostatní věřitelé pohledávku prodal za 20 až 30 procent. Byl jsem v minusu asi 400 tisíc korun," uvedl Strnad.

Policie vyšetřuje, jestli si Čechmánek práce neobjednal, ačkoliv už věděl, že nebude mít z čeho zaplatit. "Musí mu to ještě dokázat, zatím není nic jisté. Bude to trvat ještě dlouho," uvedl Strnad.

Vítěz z Nagana Čechmánek trénuje hokejisty Valašského Meziříčí Vítěz z Nagana Čechmánek trénuje hokejisty Valašského Meziříčí Čtěte zde

Je Čechmánek obětí nebo viníkem?

Podle bývalého Čechmánkova právního zástupce Petra Bernátka tomu tak není. "Nechal si poradit od špatných lidí a špatně investoval," prohlásil Bernátek.

Čechmánek, který chytal i v NHL a během hokejové kariéry vydělal desítky milionů korun, se dostal se svým podnikáním brzy do problémů. Z minipivovaru a restaurace ve Zlíně chtěl vytvořit rodinnou značku, zavřel jej však zhruba za rok. Dlužil firmám, které pro něj stavěly, insolvenční návrh přišel už na podzim roku 2013. Loni vyhlásil soud konkurz i na jeho firmu Pivovar Čechmánek v Holešově.

Bývalý brankář Zlína, Vsetína, Philadelphie, Los Angeles, Karlových Varů, Hamburku, Linköpingu a Třince ukončil kariéru v roce 2009, od prosince vede jako trenér hokejisty druholigového Valašského Meziříčí.

Podnikání, alkohol i rozmařilost. Nejen Čechmánek přišel o své miliony Podnikání, alkohol i rozmařilost. Nejen Čechmánek přišel o své miliony Prohlédněte zde

reklama