reklama

Čechov tentokrát hráče Omsku nemlátil. Červenka dal gól

Roman Červenka Roman Červenka autor: Jaroslav Šindelář, hawk.ru
Červenka přispěl gólem k výhře Omsku 4:0

Moskva - Tentokrát bez hromadné bitky se obešlo vzájemné klání hokejistů Avangardu Omsk a Viťazu Čechov v Kontinentální hokejové lize.

V posledním vzájemném klání v Omsku se hokejisté Čechova v čele s extřineckým Darcym Verotem pustili hned po úvodním vhazování do Jaromíra Jágra a spol. a po zranění českých hráčů Omsku Romana Červenky a Martina Škouly byl zápas předčasně ukončen. 

Červenka a Škoula byli na ledě i tentokrát a oba se zasloužili o vítězství Avangardu 4:0. Červenka vstřelil v 19. minutě po Škoulově přihrávce svůj pátý gól v sezoně.

Nejlepší střelec minulé sezony tak zaostává jen o dva góly za vedoucím mužem tabulky střelců Igorem Grigorenkem z Ufy.

Čtěte také:
Petrohradský Štěpánek pustil znovu jen jeden gól
Červenka přispěl gólem k výhře Omsku nad Spartakem

Nahrávačům soupeře pak vládne jiný český útočník, Jakub Petružálek z Chabarovsku, který přispěl dvěma asistencemi k výhře 3:1 nad Nižněkamskem a na kontě má nyní už devět přihrávek.

Také na výhře Ufy 6:2 v Novokuzněcku se podíleli čeští hráči. Gólově se prosadil jak obránce Miroslav Blaťák, tak útočník Jakub Klepiš. 

Výsledky:

Chabarovsk - Nižněkamsk 3:1 (Petružálek 0+2), Novokuzněck - Ufa 2:6 (za hosty Blaťák a Klepiš 1+0), Novosibirsk - Kazaň 3:4, Omsk - Viťaz Čechov 4:0 (Červenka 1+0, Škoula 0+1), Chanty Mansijsk - Čerepovec 2:4, Magnitogorsk - Spartak Moskva 4:2

18:30 Dinamo Riga - Lev Poprad.

reklama