reklama

Konečně prolomil smůlu. Celá Kometa mi věřila, těšila Vincoura premiérová trefa

Tomáš Vincour si v pátek připsal svůj první extraligový gól. Tomáš Vincour si v pátek připsal svůj první extraligový gól. autor: ČTK
V první polovině zápasu ještě Zlín držel s domácími krok, ale v té druhé části již Kometa potvrdila roli papírově silnějšího týmu a odskočila do dvougólového náskoku. Ten držela až do závěrečného hvizdu a přidala další tři body do své extraligové sbírky.

Brno – Svůj první extraligový bod si v pátečním zápase proti Zlínu připsal Tomáš Vincour, jenž přišel do Komety jako jedna z velkých posil z ruské KHL.

Kometa si poradila se Zlínem, řádil Erat. Vítkovice přehrály Spartu, Plzeň schytala debakl Kometa si poradila se Zlínem, řádil Erat. Vítkovice přehrály Spartu, Plzeň schytala debakl Čtěte zde

"Jsem rád, že jsem tu smůlu konečně prolomil. Hrajeme ale jako tým. Tři body jsou doma, což byl dnešní úkol," řekl po pátečním utkání pětadvacetiletý útočník. "V polovině zápasu jsme dali dva rychlé góly, čímž jsme odskočili a pak to už jen kontrolovali. Dohrávali jsme to na vítězství."

Přicházel jste jako velká posila, ale ten gól tam padl až ve vašem sedmém zápase…
Nebylo to nic jednoduchého. Po dvou zápasech jsem se zranil, pak jsem dlouho nehrál. Jsem rád, že jsem tu důvěru neztratil u spoluhráčů ani u trenérů. Celá Kometa mi věřila.

Budete si schovávat puk, když je to váš první extraligový gól?
Už jsem ho dostal na střídačce, takže si ho doma někam vystavím.

Pomohlo vám, že jste se posunul do druhé formace?
Točíme po celý zápas všechny čtyři lajny stejně. S Leošem Čermákem i s Martinem Zaťovičem se mi hraje výborně, ale tady nerozhoduje to, ve kterém jste útoku. Každá lajna dostává stejný počet minut na ledě. Jde jen o přesilovky.

Kometa, Třinec a pak dlouho nikdo. Favorité ovládli první čtvrtinu ligy. A co ostatní? Kometa, Třinec a pak dlouho nikdo. Favorité ovládli první čtvrtinu ligy. A co ostatní? Prohlédněte zde

Jak se vám jevila obrana? Zlín sem tam zatopil v pásmu…
Chyby se najdou v každém zápase. Musíme na nich další den zapracovat. Podíváme se na video. Důležité jsou ale ty tři body.

Není těžké udržet tu koncentraci, když děláte body v každém zápase?
Jsme profesionálové. Víme o tom, že máme kvalitní tým a nechceme dopustit, abychom soupeře podcenili. Do každého utkání jdeme na sto procent. S tím systémem, který dodržujeme, soupeře zatím přehráváme.

reklama