reklama

Brněnský Čermák: Zlín je pod tlakem, nám konec nehrozí

Kometa vede v sérii se Zlínem 3:2 Kometa vede v sérii se Zlínem 3:2 autor: Lukáš Caha
Kometa využila v pátém čtvrtfinále play off domácího prostředí a po těsné výhře 2:1 nad Zlínem si vybojovala postupový mečbol. Do semifinále tak může proklouznout již v sobotu na ledě Beranů.

Brno - Kometa využila v pátém čtvrtfinále play off hokejové extraligy domácího prostředí a po těsné výhře 2:1 nad Zlínem si vybojovala postupový mečbol. Do semifinále tak může proklouznout již v sobotu na ledě Beranů.

Hosté přitom do čtvrtečního duelu vstoupili aktivněji. Měli více ze hry a nechybělo mnoho, aby otevřeli skóre. „Byli jsme zezačátku trochu nervózní. Uskakovaly nám puky a zbytečně jsme je ztráceli ve vlastní třetině. To soupeři hrálo do karet,“ všiml si brněnský Leoš Čermák.

Paradoxně se však prosadili jako první v osmnácté minutě domácí. „Když nevyužijete takové gólové šance, tak soupeř, jako je Kometa, to potrestá,“ litoval zlínský bek Oldřich Kotvan.

Po bezbrankové druhé dvacetiminutovce přidal Čermák ve třetí třetině druhý gól. „Měli jsme šance, abychom ten náskok ještě více navýšili, ale nedařilo se,“ připomněl Čermák.

Nakonec se mohl on i jeho tým o výsledek strachovat. Čtyři minuty před sirénou totiž vykřesal jiskru na vyrovnání Kotvan, jenž překonal Čiliaka z dorážky. „Trochu jsme se tam ukolíbali, ale apelovali jsme na to, že musíme hrát až do konce. Zbytečně jsme přišli o puk v pásmu a Zlín z toho vytěžil gól. Musíme si to pohlídat. Bylo by trestuhodné ztratit zápas,“ upozorňuje Čermák.

Ač to hosté ještě zkusili bez gólmana, soupeř si již těsnou výhru pohlídal a v sobotu tak může rozhodnout svém o postupu. „Jsou pod větším tlakem, nám nehrozí konec sezóny. Budou doma ale jistě silní. Musíme se dívat na sebe a podat maximální výkon, abychom vyhráli a postoupili,“ říká sedmatřicetiletý útočník Jihomoravanů.

„Každý zápas je jiný. Je to play off a jeden musí postoupit. Pobijeme se o to ještě,“ burcuje Kotvan.

reklama