reklama

Čerstvá jednička Detroitu Mrázek: Z reprezentace se neozvali

Mrázek byl neprůstřelný jako zeď. V posledním utkání základní části vychytal shutout proti Carolině a pak mu legendární trenér Mike Babcock řekl, že bude jedničkou týmu ve Stanley Cupu. Mrázek byl neprůstřelný jako zeď. V posledním utkání základní části vychytal shutout proti Carolině a pak mu legendární trenér Mike Babcock řekl, že bude jedničkou týmu ve Stanley Cupu. autor: Reuters
Mladý gólman Petr Mrázek předváděl v základní části tak skvělé výkony, že mu legendární kouč Mike Babcock dal důvěru i do play off: Mrázek se před Stanley Cupem stal jedničkou Red Wings.

Detroit / Praha - Gólman Petr Mrázek zažívá konec sezony ve vynikající formě. V posledním utkání základní části vychytal nulu proti Carolině a legendární trenér Red Wings Mike Babcock řekl: Bude jedničkou ve Stanley Cupu

"Vůbec jsem to nečekal. Už jenom z toho důvodu, že jsem mladý a Jimmy Howard má více zkušeností. Ale je to super, už se nemůžu dočkat," řekl Mrázek v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Talentovaný gólman začal sezonu až jako třetí brankář Red Wings, jenže vinou zranění svých konkurentů nakonec v NHL odchytal 29 zápasů, ve kterých si kvalitními výkony vydobyl velké jméno. A dokonce z brány vytlačil v závěru sezony Howarda, dosud jasnou týmovou jedničku.

Detroit rozehraje první kolo Stanley Cupu v noci ze čtvrtka na pátek a právě na Mrázkovi bude ležet velká tíha zodpovědnosti. Red Wings narazí na jednoho z favoritů celé ligy Tampu Bay, která měla v základní části nejsilnější útok v celé NHL.

Jak prožíváte, že jste se před klíčovou částí sezony stal jedničkou týmu?
Je to super, vůbec jsem to nečekal. I když jsem vychytal poslední zápas proti Carolině nulu, vůbec mě nenapadlo, že bych mohl tuhle příležitost dostat. Jsem moc rád.

Jak vám to oznámil kouč Babcock?
Řekl mi to trenér gólmanů. Přišel jsem v pondělí do kabiny a řekl mi, že jdu ve čtvrtek do brány.

Jak jste na to reagoval?
Řekl jsem, že je to super. Já už se nemůžu dočkat. Co jiného jsem mu mohl říct? Začínal jsem sezonu v Grand Rapids v AHL jako trojka Detroitu a najednou začínám první zápas Stanley Cupu.

Vážně jste si po té vydařené sezoně neplánoval, že byste v play off mohl chytat?
Ne, já to opravdu nečekal. I z toho důvodu, že jsem mladý a Jimmy Howard má zkušenosti jak z NHL, tak i z play off. Ve Stanley Cupu odchytal nějakých 40 zápasů. Říkal jsem si, že určitě začne a uvidíme, co se v průběhu série stane. Že třeba dostanu šanci, kdyby bylo potřeba něco změnit.

Cítíte, že vám trenéři dávají velkou důvěru?
Je to super. Mike Babcock je jeden z nejlepších koučů, v NHL vlastně asi úplně nejlepší. Má velký respekt. Když mi takovou šanci dává zrovna on, je to o to lepší.

Řekl vám, že jste jasnou jedničkou pro play off, nebo že se budete s Howardem střídat?
Uvidíme, jak se bude celá série vyvíjet. Já věřím, že když se nám bude dařit, budu chytat i dále. Myslím na to zápas od zápasu.

Už se těšíte na ten zápřah? Tampa Bay měla nejsilnější útok v lize a útočit bude určitě i v play off.
Víme, že Tampa hraje výborně. Mají dobrý mančaft, do útoku hrají fakt hodně dobře. Musíme si dávat pozor na jejich hráče, měli průměr asi 3,2 vstřelených branek na zápas v základní části, nebo tak nějak. Musíme hrát dobře z obrany.

Jaké má Detroitu ambice? Protože v závěru základní části se vám moc nedařilo.
Posledních patnáct zápasů jsme se trápili, měli jsme nahráno hodně bodů a nakonec jsme se třásli o play off. Ale máme zkušený tým, podle mě výborný tým do play off. Já doufám, že máme šanci o Stanley Cup bojovat, protože máme hráče, kteří ho už taky vyhráli, a my mladí se to teď od nich můžeme naučit.

Jak nese Jimmy Howard, že i se svou vysokou smlouvou teď bude sedět na střídačce?
My jsme se o tom moc nebavili, ale chytat chce každý, to je mi jasné. Vím, že je to jeho šestá sezona v Detroitu a strašně by chtěl chytat dál.

Neozval se vám trenér reprezentace Vladimír Růžička po tom, jak jste začal v Detroitu teď chytat pravidelně?
Neozval. S nikým jsem nemluvil.

Není vám to líto?
To víte, že bych jel rád. Mistrovství světa je doma a rodiče by byli rádi, kdyby mě doma viděli v českém dresu. Ale opravdu jsem vůbec s nikým z Česka nemluvil a teď je pro mě hlavní Stanley Cup. Uvidíme, co se stane v play off.

reklama