Červenka opět zastínil Jágra. Brankář Mrázek zakusil porážku

18. 2. 2013 6:35
Už podruhé prohrál Dallas Jaromíra Jágra s týmem Calgary v sestavě s Romanem Červenkou, Jiřím Hudlerem a Romanem Horákem. Tentokrát 3:4.
Jágr vede puk před dotírajícím Horákem
Jágr vede puk před dotírajícím Horákem | Foto: Reuters

Dallas - Po velkém obratu vyhrálo trio českých hokejistů Červenka, Horák, Hudler z Calgary nad Dallasem Jaromíra Jágra 3:4. Stars přitom ještě po druhé třetině vedli 3:1, ale v posledním dějství o náskok přišli a doma nezískali ani bod.

Další start v NHL si za Detroit připsal brankář Petr Mrázek, proti Minnesotě se ale výhru nevychytal.

I domácí Dallas v průběhu zápasu otáčel. Nezačal dobře a po první třetině prohrával 0:1. Třemi góly v druhé části ale ztrhnul vedení na svou stranu.

Po druhé třetině tři Češi ve službách Calgary utvořili jednu formaci a zaveleli k obratu. Za asistence Červenky se z dorážky prosadil Horák a snížil na 2:3.

Hosté brzy na to přidali další dva góly a sebrali texaskému klubu podruhé za sebou tři body. Poslední společný zápas totiž skončil přestřelkou 7:4 pro Flames.

Sobotka skóroval proti Vancouveru

Pořádný obrat zažili i fanoušci v Minnesotě. Branku Detroitu tam hájil český gólman Mrázek a bohužel pro něj se mu nepodařilo udržet nadějné vedení 2:0. V rozmezí 30. - 34. minuty inkasoval celkem třikrát a Red Wings tak ztratili výhru.

Mrázek v utkání pokryl dalších 21 střel. Na body to ale nestačilo.

Utočník Vladimír Sobotka přispěl asistencí k výhře St. Louis nad Vancouverem 4:3 po nájezdech. Sobotka ve 48. minutě o záda Berglunda dával 3:2, Blues ale vedení neudrželi a utkání rozhodovala až dovednostní soutěž.

NHL:

Winnipeg - Boston 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Burmistrov (Bogosian, Redmond), 40. Kane (Burmistrov, Antropov) - 31. Seguin (Chára, Bergeron), 40. Paille (Boychuk, Kelly), 41. Marchand (Bergeron, Bourque)
Celý zápas odchytal brankář Pavelec. Pokryl 23 střel.

Vancouver - St. Louis 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Kesler (D. Sedin, H. Sedin), 20. H. Sedin (Burrows, Edler), 59. Raymond - 14. Oshie (Backes, Perron), 28. McDonald (Tarasenko, Jackman), 48. Berglund (Sobotka, Stewart), 65. McDonald

Minnesota - Detroit 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Heatley (M. Koivu, Parise), 34. Zucker, 34. Mitchell (Granlund) - 9. Brunner (Dacjuk, Zetterberg), 21. Dacjuk (Zetterberg, Lashoff)
Celý zápas odchytal brankář Mrázek. Pokryl 21 střel.

New York Rangers - Washington 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Hagelin (McDonagh, Nash), 45. Stepan (Del Zotto, Richards) - 2. Carlson (Ribeiro, Fehr)

Dallas - Calgary 3:4 (0:1, 3:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 22. Eakin (Ryder), 23. Smith (Roy, Eriksson), 36. Garbutt (Robidas) - 9. Cammalleri (Tanguay, Wideman), 42. Horák (Bouwmeester, Červenka), 43. Stajan (Stempniak, Glencross), 51. Begin (Jackman, Butler)

1. Vancouver 14 8 3 3 41:33 19
2. Minnesota 15 7 2 6 33:38 16
3. Edmonton 14 6 3 5 35:38 15
4. Calgary 13 5 3 5 39:47 13
5. Colorado 13 5 1 7 31:38 11