Červenka pomohl gólem k výhře Calgary nad San Jose

7. 3. 2013 6:30
Sedmadvacetiletý útočník ukončil osmizápasový gólový půst v páté minutě, kdy z dorážky otevřel skóre utkání.
Roman Červenka (uprostřed) protrhl střelecké trápení, gratuluje mu Jiří Hudler (vlevo) | Foto: ČTK

Calgary - Roman Červenka se ve středečním utkání NHL podílel jednou trefou na výhře Calgary 4:1 nad San Jose.

Kiprusoff: Odehráli jsme skvělý zápas

Calgary oplatilo San Jose stejným poměrem porážku ze zahajovacího zápasu sezony, v němž tehdy vstřelil vítězný gól Martin Havlát. Ten ale tentokrát týmu kvůli zranění chyběl.

Rozhodující pasáží utkání byla závěrečná třetina, v níž domácí třemi góly zlomili nerozhodný stav 1:1. U třetí branky Calgary si připsal asistenci Jiří Hudler, který v posledních třech duelech zaznamenal šest přihrávek.

Hudler překazil v útočném pásmu rozehrávku soupeře a Jarome Iginla jeho práci korunoval úspěšnou střelou z mezikruží.

"Dnes jsme odehráli skvělý zápas," uvedl brankář Calgary Miikka Kiprusoff, jenž naskočil do ostrého zápasu po více než měsíční absenci a chytil 32 z 33 střel.

Chicago vyhrálo pojedenácté v řadě

Hokejisté Chicaga udolali gólem z poslední minuty doma Colorado 3:2 a bodovali tak v každém utkání první poloviny zkrácené sezony.

Úspěšná série čítá nyní 24 utkání, z nichž 21 vyhráli a ve zbylých třech prohráli až na nájezdy.

Autorem vítězné branky byl Daniel Carcillo, který v první lajně nahradil zraněného Mariána Hossu. Kvůli nemoci chyběl Blackhawks i Michael Frolík. Coloradu chyběl ve druhém utkání za sebou Milan Hejduk.

"To není normální. Sice nic nevím o existenci něčeho surrealistického, ale tohle určitě není normální," komentoval sérii Chicaga Carcillo.

Přitom zápas se pro Chicago nevyvíjel dobře. Domácí sice vstřelili úvodní gól zápasu, po dvou třetinách ale prohrávali 1:2. Navíc přišli o i Patricka Sharpa a Andrewa Shawa.

"Odolnost, vytrvalost..., říkejte tomu, jak chcete. V naší kabině je ale pořád víra, ať už jsme v jakékoli pozici, že se můžeme vrátit do zápasu. To je naše nejsilnější stránka," dodal Carcillo.

Michálek se vrátil po měsíční pauze

Český útočník Milan Michálek, jenž kvůli problémům s kolenem absentoval skoro celý měsíc a vynechal deset utkání, se ve středu vrátil do sestavy Ottawy.

Na ledě Toronta strávil skoro 18 a půl minuty a zaznamenal jednu asistenci, se Senators ale soupeři podlehl 4:5.

Toronto položilo základ úspěchu v úvodu zápasu a po 22 minutách už vedlo 3:0.

Ještě za bezbrankového stavu se na ledě strhly dvě bitky, v jedné z nichž torontský Frazer McLaren knokautoval Davea Dziurzynského.

Otřesený kanadský útočník za pomoci dvou spoluhráčů opustil hrací plochu a už se nevrátil.

Kessel: Udrželi jsme to se štěstím

"Chtěl jsem nastartovat náš tým. Ale nikdy nechcete, aby to dopadlo takhle. Doufám, že je v pořádku," konstatoval McLaren.

"Takové nešťastné incidenty se ale občas přihodí. Ani pořádně nevím, jak se to stalo, seběhlo se to rychle. Musel jsem ho dobře trefit. Když ránu dáte do správného místa, tak pak nemusí být ani nejtvrdší. Už se mi to taky stalo, takže vím, o čem mluvím i jak se cítí," dodal.

I přes nepříznivý vývoj Ottawa zápas nezabalila a v dalším průběhu snížila ze stavu 0:3 a 2:5 na rozdíl jediné branky. V závěrečné třetině dokonce soupeře přestřílela 18:4.

"V závěru na nás tvrdě doráželi. Se štěstím jsme to udrželi," prohlásil útočník Toronta Phil Kessel.

Anaheim doma vyhrál podeváté v řadě

Hokejisté Anaheimu si připsali devátou domácí výhru v řadě, když přehráli Phoenix 2:0. Oba týmy se v průběhu pěti dnů střetly potřetí a Ducks soupeři částečně vrátili předchozí dvě shodné porážky 4:5 po nájezdech.

"Odehráli jsme zápas, jak jsme chtěli. Odvedli jsme podstatně lepší práci v obranné části, kde jsme je nepouštěli k dorážkám, a k tomu skvěle chytal náš brankář," uvedl Ryan Getzlaf, který gólem do prázdné branky zpečetil výsledek.

První trefu obstaral po jeho přihrávce Corey Perry a čisté konto zaznamenal díky 18 zásahům Jonas Hiller.

Toronto - Ottawa 5:4 (2:0, 1:1, 2:3)

Branky: 7. Bozak, 8. McClement, 22. Van Riemsdyk, 44. Kessel, 51. Kadri - 23. Zibanejad, 42. Z. Smith (M. Michálek), 53. Alfredsson, 59. Greening. Střely na branku: 28:43. Diváci: 19.412.

Chicago - Colorado 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky: 10. Shaw, 43. Toews, 60. Carcillo - 19. Mitchell, 34. Duchene. Střely na branku: 32:22. Diváci: 21.531.

Calgary - San Jose 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Branky: 5. Červenka, 43. Comeau, 45. Iginla (Hudler), 60. Glencross - 34. J. Thornton. Střely na branku: 26:33. Diváci: 19.289.

Anaheim - Phoenix 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 8. Perry, 60. Getzlaf. Střely na branku: 24:18. Diváci: 13.456.

1. Vancouver 22 11 5 6 63:61 27
2. Minnesota 22 11 2 9 52:56 24
3. Calgary 21 9 4 8 61:69 22
4. Edmonton 22 8 5 9 54:62 21
5. Colorado 22 8 4 10 53:65 20