Červenka s Kovalčukem excelovali, Lev vyhrál v Minsku

12. 9. 2013 21:42
Roman Červenka se na výhře SKA nad Barysem podílel gólem a asistencí, Kovalčuk přidal branku a dvě přihrávky.
Ilja Kovalčuk.
Ilja Kovalčuk. | Foto: Reuters

Astana - Hlavně díky příspěvku dvou navrátilců z NHL, tedy Ilji Kovalčuka a Romana Červenky, ve čtvrtek zářil na ledě Barysu Astana tým SKA Petrohrad. Oba dva si totiž v zápase Kontinentální ligy s kazašským celkem připsali tři body za gól a dvě nahrávky.

Dařilo se i pražskému Lvu, který i přes třetí duel na půdě soupeře dokázal bodovat, když vyhrál na ledě Dinama Minsk 3:1. O dalším tříbodovém zisku rozhodl po polovině zápasu útočník Tomáš Kubalík, jenž tak odpověděl na vyrovnání domácích.

V dalších zápasech přehrál Omsk (s Miroslavem Blaťákem) Mytišči 4:3 a Avtomobilist podlehl Jaroslavli 0:4, kromě Červenky pak z Čechů bodovali ještě Trončinský a Nedorost. První pomohl asistencí výhře Chanty-Mansijsku nad Čerepovcem, druhý pak také nahrávkou nezabránil prohře Doněcku s Rigou.

Petrohradu pomohl skvělými zákroky také Salák

Celkově vyhrál Petrohrad nad Barysem 5:2 a ve čtyřech zápasech nové sezony KHL ještě nepoznal, jak chutná porážka. 34 zákroky se na vítězství superbohatého celku podílel brankář české reprezentace Alexander Salák.

Jeden bod za asistenci si připsal také český bek Jugry Marek Trončinský, která ve čtvrtek přehrála Čerepovec 3:1. Celý zápas odchytal v brance Severstalu brankář Jakub Štěpánek.

Úvod zápasu patřil pražskému celku

Lvům patřila úvodní příležitost zápasu, když při vyloučení českého beka ve službách Dinama Krajíčka našel Němec najíždějícího Christensena, jehož zakončení však stál v cestě gólman Haugen. V osmé minutě už však uspěl po bekhendovém blafáku Klepiš a poslal hosty do vedení. Gólman Pražanů Vehanen se poté musel vytáhnout proti Meleškovi.

Hned zkraje druhé části se proti pravidlům provinil Birner, a přestože si na trestné lavici odseděl celé dvě minuty, Minsk se nedlouho po skončení jeho trestu dočkal vyrovnání po úspěšné teči Pavloviče. Lev pak ustál další oslabení a v 31. minutě to byl právě provinilec Kubalík, který vrátil souboru kouče Václava Sýkory vedení. To navíc v 38. minutě navýšil na druhý pokus Sekáč.

V závěrečném dějství už se Lev soustředil na hlídání náskoku a příliš vzruchu tato část hry nepřinesla. Dinamo nevrátily do hry o body ani další dvě početní výhody. V sobotu uzavřou Pražané své úvodní turné na ledě Spartaku Moskva.

Sýkora byl s výkonem týmu spokojený

"Sezonu jsme nezačali vůbec dobře, poté jsme porazili Slovan, ale teď to z naší strany byla opět jedna chyba za druhou. Budeme muset na sobě zapracovat, makat, sledovat soupeře a všechno zlepšit. Jedině tak můžeme vyhrávat," zhodnotil duel kouč domácích Alexandr Andrijevskij.

"Když jsme se připravovali na dnešní zápas, tak jsme věděli, že to bude těžké, protože Minsk v minulém utkání porazil Slovan. První třetinu jsme odehráli vcelku slušně, ve druhé jsme přidali góly a třetí dějství jsme odehráli dobře takticky. Výborně nám zachytal gólman Petri Vehanen. Hlavně v oslabeních nás hodně podržel a to rozhodlo," doplnil kolegu trenér Lva Václav Sýkora.

Kontinentální hokejová liga:

Omsk - Atlant Mytišči 4:3, Barys Astana - Petrohrad 2:5 (za hosty Červenka 1+2), Chanty-Mansijsk - Čerepovec 3:1 (za domácí Trončinský 0+1), Jekatěrinburg - Jaroslavl 0:4, Kazaň - Magnitogorsk 3:2, Nižnij Novgorod - Nižněkamsk 0:2, Viťaz Podolsk - Ufa 2:3, Spartak Moskva - CSKA Moskva 3:2, Doněck - Dinamo Riga 2:4 (za domácí Nedorost 0+1), Dinamo Minsk - Lev Praha 1:3.