Lev poprvé vyhrál, uspěl na ledě nováčka ze Záhřebu

10. 9. 2013 23:45
Hokejisté Lva Praha si ve svém druhém vystoupení v nové sezoně Kontinentální hokejové ligy připsali první vítězství, na ledě Medveščaku Záhřeb vyhráli 3:1.
Hokejisté Lva po prohře na ledě Doněcku tentokrát vyhráli, na ledě nováčka ze Záhřebu. | Foto: CPA Eduard Erben

Záhřeb - Hokejisté Lva Praha si ve svém druhém vystoupení v nové sezoně Kontinentální ligy připsali první vítězství, na ledě Medveščaku Záhřeb vyhráli 3:1.

Souboj proti nováčkovi soutěže rozhodl přesně po 48 minutách hry při vyrovnaném skóre 1:1 finský útočník Niko Kapanen

Lev nastoupil poprvé s Klepišem

Oproti nedělnímu úvodnímu duelu v Doněcku nastoupili Pražané s pozměněnou sestavou, do níž kromě jiných naskočil útočník Klepiš, jemuž nevyšlo zamýšlené angažmá v zámoří a před týdnem se nakonec dohodl na nové roční smlouvě s vedením jediného českého zástupce v KHL.

V první větší příležitosti ztroskotal domácí Kane na brankáři Vehanenovi. Oba týmy si pak vyzkoušely hru v početní výhodě, ale bez úspěchu.

V polovině 17. minuty uháněl Christensen zcela sám proti Brustovi, ani strážce domácí branky se ale nenechal zahanbit a uhájil bezbrankový stav.

Stejně výtečně si vedl Brust i před polovinou zápasu, kdy si poradil s přečíslením Řepíka s Birnerem. Poté se znovu vyznamenal Vehanen.

Sýkora: Vyrovnávací gól nás nesrazil

Ve 38. minutě už přišel první gólový zápis, o nějž se postaral po Ševcově povedené nahrávce Christensen.

"První třetinu jsme odehráli vcelku slušně, ale ve druhé jsme vypadli z tempa. Medveščak vyrovnal hru, ale naštěstí se nám podařilo vstřelit první branku utkání," uvedl kouč Lva Václav Sýkora.

V úvodu třetí třetiny mohl zvýšit Birner, jenže nedal. O chvilku později pykal za svůj prohřešek proti pravidlům Thörnberg a Willsie toho využil k vyrovnání.

Medveščak se ale těšil ze srovnání kroku pouze necelé tři minuty a Kapanen vrátil vedení na stranu Pražanů, které krátce poté navýšil Kubalík.

"Když soupeř vyrovnal, dokázali jsme rychle vstřelit druhý gól a to nám hodně pomohlo psychicky," pochvaloval si Sýkora.

Červenka a Salák přispěli k výhře

Dobrou formu mají na začátku sezony čeští hokejisté ve službách Petrohradu Roman Červenka a Alexander Salák.

Červenka dnes proti Chanty Mansijsku svým třetím bodem (a druhým gólem) ve třech utkáních pomohl SKA k třetímu vítězství v novém ročníku, Salák zase při svém druhém startu v brance inkasoval opět jen jediný gól.

I díky nim se hvězdný klub může radovat z povedeného startu do sezony, v němž ještě neztratili ani bod.

K vítězství 5:1 nad Jugrou přispěla svojí první trefou v sezoně také čerstvá posila SKA z New Jersey Ilja Kovalčuk.

Štěpánkův Čerepovec prohrál na nájezdy

Druhý zápas v nové sezoně si stejně jako Salák v KHL zachytal Jakub Štěpánek, který ale svůj Severstal Čerepovec k druhému vítězství v ročníku nedovedl.

Jeho tým nicméně v zápase Avangardem Omsk bral alespoň bod za prohru 4:3 na nájezdy. Celé utkání odehrál v obraně Avangardu reprezentační bek Miroslav Blaťák.

V nájezdech si zachytal také Jakub Kovář, jehož Avtomobilist na domácím kluzišti porazil Atlant Mytišči 3:2. Kovář tak nastoupil i ve třetím zápase Jekatěrinburgu v sezoně a připsal si první výhru.

KHL Medveščak Záhřeb - Lev Praha 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 46. Willsie (Foster, Vesce) - 38. Christensen (Ševc), 48. Kapanen (O'Byrne, Oystrick), 51. Kubalík (Ridderwall). Rozhodčí: Kulakov, Ravodin - Birin, Šeljanin. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. Diváci: 6300.
Záhřeb: Brust - Popovic, Foster, Montador, Letang, Švarný, Katic - Walker, Murray, Jessiman - Linglet, Vesce, Willsie - Cheechoo, Murley, Thomas - Koren, Bjorkstrand, Kane - Perkovich. Trenér: Mark French.
Lev: Vehanen - Oystrick, O'Byrne, Ševc, Jaakola, Gragnani, Němec, Humphries - Danielsson, Kapanen, Klepiš - Birner, Vrána, Řepík - Ridderwall, Christensen, Kubalík - Sekáč, Zackrisson, Thörnberg. Trenér: Václav Sýkora.

Omsk - Čerepovec 4:3 po sam. náj., Chanty-Mansijsk - Petrohrad 1:5 (za hosty Červenka 1+0), Jekatěrinburg - Atlant Mytišči 3:2 po sam. náj., Barys Astana - Jaroslavl 5:3, Kazaň - Čeljabinsk 3:2 v prodl. (za hosty Bulis 0+1), Nižnij Novgorod - Magnitogorsk 5:0, Viťaz Podolsk - Nižněkamsk 1:0, Dynamo Moskva - Ufa 4:1 (za domácí Kvapil 0+2, Novák 0+1), Spartak Moskva - Dinamo Riga 1:3, Doněck - CSKA Moskva 1:4 (za domácí Kašpar 1+0), Dinamo Minsk - Slovan Bratislava 2:0.