Lev poprvé vyhrál, uspěl na ledě nováčka ze Záhřebu

Hokejisté Lva po prohře na ledě Doněcku tentokrát vyhráli, na ledě nováčka ze Záhřebu. Hokejisté Lva po prohře na ledě Doněcku tentokrát vyhráli, na ledě nováčka ze Záhřebu. autor: CPA Eduard Erben
Hokejisté Lva Praha si ve svém druhém vystoupení v nové sezoně Kontinentální hokejové ligy připsali první vítězství, na ledě Medveščaku Záhřeb vyhráli 3:1.

Záhřeb - Hokejisté Lva Praha si ve svém druhém vystoupení v nové sezoně Kontinentální ligy připsali první vítězství, na ledě Medveščaku Záhřeb vyhráli 3:1.

Souboj proti nováčkovi soutěže rozhodl přesně po 48 minutách hry při vyrovnaném skóre 1:1 finský útočník Niko Kapanen

Lev nastoupil poprvé s Klepišem

Oproti nedělnímu úvodnímu duelu v Doněcku nastoupili Pražané s pozměněnou sestavou, do níž kromě jiných naskočil útočník Klepiš, jemuž nevyšlo zamýšlené angažmá v zámoří a před týdnem se nakonec dohodl na nové roční smlouvě s vedením jediného českého zástupce v KHL.

V první větší příležitosti ztroskotal domácí Kane na brankáři Vehanenovi. Oba týmy si pak vyzkoušely hru v početní výhodě, ale bez úspěchu.

V polovině 17. minuty uháněl Christensen zcela sám proti Brustovi, ani strážce domácí branky se ale nenechal zahanbit a uhájil bezbrankový stav.

Stejně výtečně si vedl Brust i před polovinou zápasu, kdy si poradil s přečíslením Řepíka s Birnerem. Poté se znovu vyznamenal Vehanen.

Sýkora: Vyrovnávací gól nás nesrazil

Ve 38. minutě už přišel první gólový zápis, o nějž se postaral po Ševcově povedené nahrávce Christensen.

"První třetinu jsme odehráli vcelku slušně, ale ve druhé jsme vypadli z tempa. Medveščak vyrovnal hru, ale naštěstí se nám podařilo vstřelit první branku utkání," uvedl kouč Lva Václav Sýkora.

V úvodu třetí třetiny mohl zvýšit Birner, jenže nedal. O chvilku později pykal za svůj prohřešek proti pravidlům Thörnberg a Willsie toho využil k vyrovnání.

Medveščak se ale těšil ze srovnání kroku pouze necelé tři minuty a Kapanen vrátil vedení na stranu Pražanů, které krátce poté navýšil Kubalík.

"Když soupeř vyrovnal, dokázali jsme rychle vstřelit druhý gól a to nám hodně pomohlo psychicky," pochvaloval si Sýkora.

Červenka a Salák přispěli k výhře

Dobrou formu mají na začátku sezony čeští hokejisté ve službách Petrohradu Roman Červenka a Alexander Salák.

Červenka dnes proti Chanty Mansijsku svým třetím bodem (a druhým gólem) ve třech utkáních pomohl SKA k třetímu vítězství v novém ročníku, Salák zase při svém druhém startu v brance inkasoval opět jen jediný gól.

I díky nim se hvězdný klub může radovat z povedeného startu do sezony, v němž ještě neztratili ani bod.

K vítězství 5:1 nad Jugrou přispěla svojí první trefou v sezoně také čerstvá posila SKA z New Jersey Ilja Kovalčuk.

Štěpánkův Čerepovec prohrál na nájezdy

Druhý zápas v nové sezoně si stejně jako Salák v KHL zachytal Jakub Štěpánek, který ale svůj Severstal Čerepovec k druhému vítězství v ročníku nedovedl.

Jeho tým nicméně v zápase Avangardem Omsk bral alespoň bod za prohru 4:3 na nájezdy. Celé utkání odehrál v obraně Avangardu reprezentační bek Miroslav Blaťák.

V nájezdech si zachytal také Jakub Kovář, jehož Avtomobilist na domácím kluzišti porazil Atlant Mytišči 3:2. Kovář tak nastoupil i ve třetím zápase Jekatěrinburgu v sezoně a připsal si první výhru.

KHL Medveščak Záhřeb - Lev Praha 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 46. Willsie (Foster, Vesce) - 38. Christensen (Ševc), 48. Kapanen (O'Byrne, Oystrick), 51. Kubalík (Ridderwall). Rozhodčí: Kulakov, Ravodin - Birin, Šeljanin. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. Diváci: 6300.
Záhřeb: Brust - Popovic, Foster, Montador, Letang, Švarný, Katic - Walker, Murray, Jessiman - Linglet, Vesce, Willsie - Cheechoo, Murley, Thomas - Koren, Bjorkstrand, Kane - Perkovich. Trenér: Mark French.
Lev: Vehanen - Oystrick, O'Byrne, Ševc, Jaakola, Gragnani, Němec, Humphries - Danielsson, Kapanen, Klepiš - Birner, Vrána, Řepík - Ridderwall, Christensen, Kubalík - Sekáč, Zackrisson, Thörnberg. Trenér: Václav Sýkora.

Omsk - Čerepovec 4:3 po sam. náj., Chanty-Mansijsk - Petrohrad 1:5 (za hosty Červenka 1+0), Jekatěrinburg - Atlant Mytišči 3:2 po sam. náj., Barys Astana - Jaroslavl 5:3, Kazaň - Čeljabinsk 3:2 v prodl. (za hosty Bulis 0+1), Nižnij Novgorod - Magnitogorsk 5:0, Viťaz Podolsk - Nižněkamsk 1:0, Dynamo Moskva - Ufa 4:1 (za domácí Kvapil 0+2, Novák 0+1), Spartak Moskva - Dinamo Riga 1:3, Doněck - CSKA Moskva 1:4 (za domácí Kašpar 1+0), Dinamo Minsk - Slovan Bratislava 2:0.