reklama

Červenkovi je jedno, zda Chomutov narazí na Liberec nebo Spartu

Roman Červenka byl jedním z klíčových hráčů série mezi Chomutovem a Brnem. Roman Červenka byl jedním z klíčových hráčů série mezi Chomutovem a Brnem. autor: Lukáš Caha
Piráti Chomutov vyřadili v předkole play off Kometu Brno. Podle Romana Červenky nezáleží jestli bude Chomutov hrát ve čtvrtfinále se Spartou nebo Libercem.

Brno - Nejproduktivnější hráč základní části extraligy Roman Červenka, který svými výkony pomohl dotáhnout chomutovské Piráty do čtvrtfinále extraligy, si vychutnával dnešní postup. O důležitém třetím vítězství Pirátů v Brně nad Kometou rozhodl dvěma góly. Před nadcházející čtvrtfinálovou sérií nechce řešit, na koho Piráti narazí. Tajenku o jejich soupeři rozluští až nedělní pátý duel mezi Zlínem a Třincem.

Červenka: Spartě nebo Liberci to budeme chtít zkomplikovat

"Je mi jedno, zda budeme hrát proti Liberci nebo Spartě. Oba týmy mají výborné hráčské kádry, hrají celoplošný dobře organizovaný hokej. Mají vyrovnané útoky. Ale není třeba mít před nimi respekt," řekl Červenka po dnešním úspěchu.

"Jestli mám nějaké přání s kým bych chtěl hrát, tak nemám. Nějak to dopadne. Na co říkat, kdo je lepší a kdo není. My se musíme připravit se co nejlépe. Nemáme co ztratit. Budeme bojovat a snažit se hrát bez respektu," tvrdí chomutovská opora. Vnímá, že Piráti nebudou v roli favorita. Ale cílem celého týmu bude Liberci nebo Spartě další cestu co nejvíce zkomplikovat.

Důležitá byla dvě vítězství v Chomutově

Za vydařeným postupem z předkola vidí Červenka dvě vítězství v prvních dvou zápasech v Chomutově. "Třetí zápas se nám nepovedl. Po něm jsme si řekli, že musíme zvládnout dnešní duel. Bylo to psychicky docela těžké. Protože když jsme dali gól, tak Brno vyrovnalo. Proto jsme rádi, že se vítězství přiklonilo k nám," dodal Červenka, který ve třetí třetině dvakrát zavítal na trestnou lavici.

Nejhorší pro něj bylo vyloučení, po kterém se Kometa dostala do 85 sekund dlouhé přesilovky pět na tři. "Nebylo tam příjemné posezení. Bohužel i takové situace k hokeji patří. Ve čtvrtek přesilovky rozhodly o vítězství Komety. Dnes je domácí hokejisté nevyužili. Určitě to byl jeden z klíčových momentů série," myslí si Červenka, který si vysloužil po zápase pochvalu od trenéra Vladimíra Růžičky. Ten jej označil za základní stavební kámen chomutovské hry.

"Pěkně se to poslouchá. Hokej je ale týmová hra. Dnes jsme makali, dali do našeho výkonu emoce. Blokované střely, obětavost. Každý hráč je součástí soukolí. Ode mě se očekává dávat branky. Je to moje úloha. Jsem rád, že se v těžkých zápasech dokážu prosadit a dát rozhodující gól," pochvaloval si Červenka.

reklama