reklama

Češi a Slováci se valí do Chicaga. Havlát bojuje o místo vedle Jágra

Podívejte se na galerii českých a slovenských hráčů nad 30 let, kteří v NHL usilují o smlouvu. Podívejte se na galerii českých a slovenských hráčů nad 30 let, kteří v NHL usilují o smlouvu. Foto: Reuters
V NHL odstartovaly přípravné zápasy, v nichž se postupně objeví i šest Čechů a Slováků nad 30 let, kteří v nejlepší lize světa ještě nechtějí končit a bojují o nový kontrakt. Na šestici veteránů se podívejte v přehledné galerii.

Praha – V NHL odstartovaly přípravné zápasy na kvapem se blížící sezonu. Z Čechů musel nejvíc dřít útočník Martin Havlát, který na Floridě bojuje o smlouvu. Za 15 minut však příliš rozruchu neudělal. Ač hrál přesilovky i oslabení, do statistik se zapsal jen jednou zblokovanou střelou. A jeho mužstvo prohrálo s Nashvillem 2:5.

Právě Havlát je jedním ze skupiny šesti Čechů a Slováků nad 30 let, kteří touží vzkřísit svoji zámořskou kariéru, případně si ji prodloužit. Těmi dalšími jsou Tomáš Fleischmann, Jan Hejda, Peter Budaj, Tomáš Kopecký a Ľubomír Višňovský. Ti všichni chtějí nový kontrakt.

Je pozoruhodné, že polovina z těchto hráčů se uchází o práci v Chicagu. Za tým, který v posledních šesti letech třikrát vyhrál Stanley Cup, tak nakonec může nastoupit hned sedm hokejistů z Česka a Slovenska. K tomu ale pravděpodobně nedojde.

reklama