3. 2. 2008 9:25
Prospal překonal skvělého Vokouna, ale Tampa prohrála
Jiří Tlustý (uprostřed) skóroval ve druhém zápase za sebou.
Jiří Tlustý (uprostřed) skóroval ve druhém zápase za sebou. | Foto: Reuters

New York - Osm českých hokejistů se v sobotních zápasech zámořské NHL radovalo z gólu. Navíc vstřelená branka nepomohla k vítězství jen týmu Václava Prospala.

Jeho Tampa Bay podlehla 2:3 Floridě, za kterou skvělý zápas odchytal Tomáš Vokoun. Ten si připsal 44 úspěšných zákroků. Prospal sice poslal Lightning ve druhé třetině do vedení, ale závěr utkání patřil Panterům.

V 55. minutě vyrovnal přesilovkovým gólem Olli Jokinen, minutu před koncem po přihrávce Kamila Krepse rozhodl o vítězství Floridy Richard Zedník.

Hašek vychytal Hejduka, Rangers si poradili s Devils - čtěte ZDE

Tlustý se chopil příležitosti

Tým Toronta trápí řada zranění a skvěle toho využil teprve devatenáctiletý nováček NHL Jiří Tlustý. Ten se posunul do první řady a skóroval už ve druhém zápase za sebou.

V první třetině zápasu proti Ottawě zvyšoval Tlustý už na 2:0 pro domácí, Maple Leafs nakonec vyhráli 4:2.

Patrik Eliáš v dresu New Jersey zaznamenal proti Los Angeles už 15. gól v této sezoně a spolu s Karlem Rachůnkem pomohl k vysoké výhře Devils 6:3.

Nashville si poradil 3:2 v prodloužení s Phoenixem i díky trefě Martina Erata. Český útočník si připsal také asistenci na úvodní gól Predators, na zbylé dvě branky přihrával Radek Bonk.

Na kanonádě Colorada v St. Louis se podílel jednou brankou také Jaroslav Hlinka, Avalanche zvítězili v poměru 6:4. Branku si v sobotu připsali i Tomáš Plekanec a Petr Sýkora.

Montreal - New York Islanders 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 21. Plekanec, 28. Streit, 33. Kovaljov, 58. Dandenault - 26. Comeau.

Boston - Detroit 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 8. Kobasew - 36. Zetterberg, 42. Dacjuk, 55. Rafalski.

Toronto - Ottawa 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Branky: 10. Moore, 15. Tlustý, 45. Colaiacovo, 49. Blake - 16. Foligno, 42. Neil.

New Jersey - Los Angeles 6:3 (1:0, 4:2, 1:1)
Branky: 5. Clarkson, 23. Eliáš, 30. Rachůnek, 34. C. White, 40. Zajac, 57. Brylin - 29. Boyle, 33. J. Johnson, 55. Višňovský.

Philadelphia - Anaheim 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 26., 40. a 46. Knuble.

Washington - Atlanta 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 52. T. White, 60. Marián Hossa.

San Jose - Chicago 3:2 SN (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 26. Cheechoo, 44. Vlasic, rozhodující nájezd Roenick - 19. Sharp (Havlát), 46. Keith.

Pittsburgh - Carolina 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)
Branky: 41. Christensen, 48. Malone, 50. Malkin (Sýkora), 54. Sýkora - 9. Samsonov.

Tampa Bay - Florida 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Branky: 25. Gratton, 39. Prospal - 3. Bouwmeester, 55. O. Jokinen, 59. Zedník (Kreps).

Nashville - Phoenix 3:2 PP (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 4. Legwand (Erat), 26. Erat (Bonk), 65. Radulov (Bonk) - 32. Doan, 58. Reinprecht.

St. Louis - Colorado 4:6 (2:2, 0:1, 2:3)
Branky: 7. Hinote, 15. P. Kariya, 47. McDonald, 53. Tkachuk - 6. a 41. Hensick, 31. a 60. Guite, 14. Hlinka, 52. Arnason.

Columbus - Minnesota 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Branky: 24. Brassard - 31. a 32. Gáborík, 10. Foster, 26. Rolston.

Calgary - Dallas 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 26. Langkow - 34. Morrow, 43. Hagman.