Češi proti Čechům: Bonk s Eratem zničili Haška

zh
23. 11. 2007 7:00
Hašek se zlepšil, Bonk s Eratem mu ale nic nedarovali
Nashville vyhrál nad Detroitem. Jak si všímají stránky nhl.com, slavil potřetí v řadě výhru na Den díkůvzdání. | Foto: Reuters

Nashville - Po středečním shutoutu Chrise Osgooda se na čtvrteční zápas NHL v Nashvillu vrátil do detroitské branky opět Dominik Hašek.

Český veterán se tuto sezonu trápí, jde na něj minimum střel, přesto, či právě proto, jich hodně pouští. Procentuální úspěšnost zásahů má tudíž vůbec nejhorší v lize.

Hašek je přesvědčen, že kdyby se v utkání dostal častěji k zásahům, chytal by lépe. To se potvrdilo v duelu s Predátory, v němž  na něj šlo téměř dvakrát více střel než jindy - 29, nezlikvidoval pouze tři.

Na vítězství Red Wings to ale nestačilo, tým prohrál 2:3.  Dominátorovi krajané Radek Bonk a Martin Erat  mu nechtěli umožnit, aby znovu našel svůj klid a svou jistotu.

Hosté se už ve třetí minutě ujali vedení, když na trefu Johana Franzena přihrával Jiří Hudler. O deset minut později však vyrovnal Jason Arnott po asistenci Martina Erata.

Na konci druhé třtiny šel Detroit opět do vedení, Eratovi  tentokrát na odpověď stačilo pouhých 32 vteřin.

Ve 43. minutě pak o definitivním skóre zápasu rozhodl vítězným gólem Radek Bonk, Erat si připsal asistenci. Štastný okamžik pro jedenatřicetiletého českého útočníka, nešťastný por dvaačtyřicetiletého brankáře. Puk se totiž  odrazil od tyčky do sítě.

Bonk vévodí s devíti góly nashvillské tabulce střelců.

Závěrečný tlak Rudých Křídel otupil Dominik Hašek, jenž poslal 18 vteřin před koncem své mužstvo do oslabení kvůli nedovolenému bránění.

Bonk s Eratem byli vyhlášení hvězdami utkání.

Hemský poraženou hvězdou

Hlavní hvězdou zápasu Edmontonu proti Coloradu byl vyhlášen Aleš Hemský, ačkoliv jeho tým doma prohrál.

Aleš Hemský znamenal pro Colorado permanentní hrozbu.
Aleš Hemský znamenal pro Colorado permanentní hrozbu. | Foto: Reuters

Pardubický rodák  se totiž dvakrát podílel na vyrovnání Olejářů. V 17. minutě asistoval u Horcoffova gólu na 1:1, ve 28. sám skóroval na 2:2, když mu asistovali kolega z útoku Shawn Horcoff a český obránce Ladislav Šmíd.

Na třetí branku hostí z hole slovenského forvarda Marka Svatoše však už odpovědět nedokázal.

Druhou trefu Colorada zaznamenal Milan Hejduk, jenž se po zranění pomalu vrací do formy. S Alešem Hemským se velmi dobře zná. Při výluce NHL v sezoně 2004/2005 s ním v dresu Pardubic získal extraligový titul, zpočátku ročníku spolu hráli v jednom útoku.

Rozhodl až 10. nájezd

O vítězství Pittsburghu na ledě Ottawy 6:5 rozhodl  po vyrovnaných třech třetinách a bezbrankovém prodloužení až desátý samostatný nájezd.

Hned v první sérii se trefili ottawský Spezza i pittsburghský Christensen. Jenže pak dalších sedm "nájezdníků" neuspělo, včetně Tučňáka Petra Sýkory a jeho hvězdných kolegů Crosbyho a Malkina.

Jako desátý se na led postavil Jarko Ruutu, backhandem překonal Martina Gerbera a rozhodl o těsné výhře hostů.

Calgary doma těsně podlehlo Chicagu 1:2. Hosté se dostali do vedení ve 26. minutě při hře v oslabení. Na trestné lavici seděl šestadvacetiletý český útočník David Kočí.

Jedinou branku Calgary tradičně zaznamenal kapitán Jarome Iginla, s 12 góly a 15 asistencemi nejproduktivnější hráč Flames.

Chicago rozhodlo o vítězství opět v oslabení. Patrick Sharp se trefil již po 32 vteřinách třetí třetiny.

Ottawa - Pittsburgh 5:6 SN (2:2, 2:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 5. a 35. Spezza, 11. Phillips, 37. Heatley, 42. Schubert - 19. a 46. Malone, 19. Malkin (Sýkora), 28. Kennedy, 48. Gončar, rozhodující nájezd Jarko Ruutu

Nashville - Detroit 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 13. Arnott (Erat), 40. Erat, 43. Bonk (Erat) - 3. Franzen (Hudler), 39. Zetterberg

Calgary - Chicago 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 33. Iginla - 26. Dowell, 41. Sharp

Edmonton - Colorado 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky: 17. Horcoff (Hemský), 28. Hemský (Šmíd) - 7. Skrastinš, 27. Hejduk, 31. Svatoš