Češi v NHL zářili. Hejduk a Kubina dali vítězné góly

31. 12. 2010 8:15
Edmonton - Colorado 3:4 sn., Chicago - San Jose 3:5
Milan Hejduk proměnil rozhodující nájezd
Milan Hejduk proměnil rozhodující nájezd | Foto: Reuters

Edmonton - Český hokejový útočník Milan Hejduk zařídil v pátečním utkání NHL gólem v penaltovém rozstřelu vítězství Colorada na ledě Edmontonu 4:3.

Avalanche i díky trefě Tomáše Fleischmanna vedli po první třetině už 3:0, domácí Oilers však i zásluhou Aleše Hemského, který zaznamenal gól a asistenci, dokázali ztrátu smazat.

Crosbyho série bodování v řadě skončila po 25 zápasech
Crosby bodoval v 25. zápase v řadě, schytal to Pavelec

V samostatných nájezdech se ale už Hemský, který byl vyhlášen druhou hvězdou večera, ani žádný z jeho spoluhráčů neprosadil. Naopak Hejduk hned v první sérii krátkým forhendovým švihem procedil puk za záda brankáře Devana Dubnyka a postaral se tak o pátou porážku Edmontonu v řadě.

Vítězný gól si připsal také obránce Pavel Kubina, jehož Tampa porazila Montreal 4:1. Kubina který se trefil podruhé v sezoně a poprvé po 34 zápasech, byl v 33. minutě autorem branky na 2:1.

A byla to hodně šťastná trefa. V útočném pásmu si Kubina sjel až k zadnímu mantinelu, nahodil puk před branku, kde se kotouč odrazil do sítě od zad ležícího dalšího českého obránce Jaroslava Špačka.

Výsledky NHL:

Toronto - Columbus 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
16. Kulemin, 20. Bozak - 17. a 27. Huselius (na první Hejda), 44. Umberger.

Atlanta - Boston 3:2 po sam. náj. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
4. a 30. Enström, rozh. nájezd Stapleton - 15. Bergeron, 21. Wheeler (Krejčí). Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celé utkání, inkasoval dvě branky ze 44 střel a úspěšnost zásahů měl 95,45 procenta.

Chicago - San Jose 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
16. Sharp, 40. Brouwer, 40. Campbell - 19. Nichol, 22. Ferriero, 34. Heatley, 48. J. Thornton, 60. Clowe.

Edmonton - Colorado 3:4 po sam. náj. (0:3, 1:0, 2:0 - 0:0)
30. Hall, 42. Hemský, 45. Cogliano (Hemský) - 4. Galiardi, 13. Stastny, 15. Fleischmann, rozh. nájezd Hejduk.

Tampa Bay - Montreal 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
42. z trest. střílení a 45. Stamkos, 23. St. Louis, 33. Kubina - 1. Pacioretty.

Los Angeles - Philadelphia 4:7 (2:2, 2:4, 0:1)
3. a 38. Smyth, 12. Justin Williams, 29. Johnson - 16. a 26. M. Richards, 7. Briere, 25. Hartnell, 32. Carter, 35. Van Riemsdyk, 50. Leino.