VIDEO Češi zářili. Krejčí dal hattrick, Hemský dva góly

5. 3. 2014 6:30
David Krejčí zařídil výhru Bostonu nad Floridou 4:1, když nastřílel hattrick.
Podívejte se na všechny Krejčího góly v utkání proti Floridě | Video: youtube.com

Praha - Hodně povedený večer prožili v NHL čeští hokejisté. Hned několik z nich se zapsalo do střeleckých statistik.

Největší hvězdou byl David Krejčí z Bostonu, který proti Floridě nastřílel hattrick. Dva góly se podařilo vsítit Aleši Hemskému z Edmontonu v utkání s Ottawou.

Gólovou radost si nadělili také Martin Havlát, Jiří Tlustý a Marek Židlický. Další čeští hráči, jako třeba Jaromír Jágr si připsali asistence.

Třetí hattrick Krejčího

Sedmadvacetiletý Krejčí otevřel skóre v úvodní třetině poté, kdy vystihl rozehrávku soupeře zpoza branky a zblízka překonal Tima Thomase.

V prostřední části zvyšoval na 3:0 ranou z mezikruží a třetí hattrick kariéry zkompletoval při power play střelou do prázdné branky. Za svůj výkon byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Hemský zavelel k obratu

Téhož ocenění se dostalo i Hemskému, který dvěma góly pomohl Edmontonu k výhře 3:2 nad Ottawou. Český útočník si vzal slovo za stavu 0:1 a svými zásahy překlopil vedení na stranu Oilers.

Nejdříve se zaskvěl nádhernou individuální akcí: vlétl do útočného pásma, zprava se prosmýkl kolem obránce Chrise Phillipse až brankáři Craigovi Andersonovi, jehož překonal bekhendem. Druhou trefu přidal Hemský střelou z pravého kruhu.

Jágr vyrazil za Howem

Jaromír Jágr zaznamenal při výhře New Jersey 4:3 nad Detroitem jednu asistenci a v historické tabulce NHL se mezi náhravači osamostatnil na deváté příčce (podívejte se ZDE). Nyní má dvaačtyřicetiletý útočník před sebou legendárního Gordieho Howea, na něhož ztrácí osm přihrávek.

Úterní výhru Devils podpořil jedním gólem Marek Židlický, kterému asistoval Patrik Eliáš. Hlavní hrdinou byl ale Stephen Gionta, který zápas rozhodl v čase 59:23.

Pavelec přes prohru hvězdou

Hokejisté Winnipegu s Ondřejem Pavelcem v brance podlehli na svém ledě New Yorku Islanders 2:3 v prodloužení. Český gólman, který v předchozích dvou startech patřil mezi tři největší hvězdy utkání, kryl 24 střel a na žádné z branek nenese vinu. První gól inkasoval z dorážky, další dva ze samostatných úniků. Bonusový bod vystřelil hostům rakouský útočník Michael Grabner.

Pouhých 58 sekund dělilo góly Jiřího Tlustého a Martina Havláta v zápase San Jose s Carolinou. Tlustý nejprve ve 13. minutě otevřel skóre utkání, aby necelou minutu poté Havlát vyrovnal. Z výhry 3:2 v prodloužení se nakonec radovali hosté z Caroliny.

Výsledky NHL:

Boston - Florida 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 8., 40. a 60. Krejčí, 12. Iginla - 53. Campbell. Střely na branku: 39:24. Diváci: 17.565.

New Jersey - Detroit 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)
Branky: 1. Henrique, 41. Židlický (Eliáš), 47. Zajac (Jágr), 60. Gionta - 12. Franzén, 28. Brendan Smith, 50. Bertuzzi. Střely na branku: 29:23. Diváci: 16.592.

Columbus - Dallas 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Branky: 15. a 56. Anisimov, 2. Jenner, 12. Umberger - 42. Goligoski, 44. Daley. Střely na branku: 20:33. Diváci: 15.661.

Chicago - Colorado 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky: 37. Ben Smith, 48. Toews - 23. Talbot (Hejda), 42. O´Reilly, 53. Barrie, 60. Stastny. Střely na branku: 38:21. Diváci: 21.361.

St. Louis - Tampa Bay 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Branky: 24. Berglund, 38. Oshie, 44. Steen, 60. Tarasenko - 8. Killorn, 15. Johnson. Střely na branku: 29:17. Diváci: 18.602.

Nashville - Pittsburgh 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 21. Hörnqvist - 21. a 48. Niskanen, 58. Kunitz. Střely na branku: 19:19. Diváci: 17.113.

Winnipeg - NY Islanders 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 11. a 55. Ladd - 18. McDonald, 22. Lee, 64. Grabner. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 88,89 procenta. Střely na branku: 38:27. Diváci: 15.004.

Phoenix - Vancouver 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 18. Vermette. Střely na branku: 32:22. Diváci: 13.449.

Edmonton - Ottawa 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 15. a 29. Hemský, 45. Eberle - 6. Spezza (M. Michálek), 58. Karlsson. Střely na branku: 30:36. Diváci: 16.839.

San Jose - Carolina 2:3 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 14. Havlát, 20. Burns - 13. Tlustý, 25. Lindholm, 65. Harrison. Střely na branku: 37:35. Diváci: 17.562.

3. Colorado 62 40 5 17 192:166 85
4. Minnesota 62 34 7 21 153:150 75
5. Dallas 62 29 10 23 175:175 68
6. Winnipeg 63 30 7 26 176:181 67
7. Nashville 62 26 10 26 151:188 62