Frustrace v Devils. Jágr v závěru zase přišel o vítězství

4. 2. 2014 6:35
New Jersey ztratilo potřetí za sebou vítězství v samotném závěru utkání. Jaromír Jágr se neprosadil a jeho tým se play off zase moc nepřiblížil.
Marek Židlický a Jaromír Jágr v noci nebodovali a jejich New Jersey prohrálo další zápas v prodloužení. | Foto: Tadeáš Drahorád

Praha - Frustrace, zklamání a vztek. Hokejisté New Jersey v noci potřetí v řadě přišli o vítězství v samotném závěru zápasu. S Coloradem na vlastním ledě dnes Ďáblové prohráli 1:2 v prodloužení a ztratili další bod ve stíhací jízdě za play off.

New Jersey vedlo po gólu Cartera v závěru první třetiny 1:0 a nadějný výsledek drželo ještě dvě minuty před koncem. V čase 58:13 ale poslal zápas vyrovnávací brankou v power play Parenteau do prodloužení a to hned po půlminutě rozhodl v přesilové hře rozhodující O'Reilly.

"Je to nesnesitelné"

"Tohle je nešťastné, pokud se to děje pořád znovu a znovu. Nevím, jsetli je to o štěstí," prohlásil po utkání trenér New Jersey Pete DeBoer a připomněl poslední dva zápasy. V sobotu New Jersey s Nashvillem přišlo o vítězství 11 vteřin před koncem základní části, o den dřív vyrovnával Dallas na začátku poslední minuty a New Jersey muselo utkání zlomit až v prodloužení.

"Nevím, jestli jsou všichni frustrovaní jako já teď. Ale tohle je nesnesitelné," doplnil trenérai gólman Cory Schneider. New Jersey prohrálo už třinácté prodloužení v sezoně a je v tomhle ohledu druhý nejhorší tým NHL. Na postupové místo do play off i kvůli tomu ztrácí tři body.

Patrik Eliáš, Jaromír Jágr ani Marek Židlický se v utkání bodově neprosadili, v noci do statistik NHL promluvil jen Jakub Voráček.

Voráček pomohl porazit San Jose. Po třinácti letech

Útočník Philadelphie gólem v závěru pečetil vítězství 5:2 nad San Jose. Byl to jeho patnáctý gól v sezoně.

"Letci" porazili "Žraloky" po více než třinácti letech. Naposledy vyhráli v prosinci 2000, od té doby ve třinácti vzájemných zápasech jedenáctkrát prohráli a dva duely skončily remízou.

Ani tentokrát se pro ně zápas dlouho nevyvíjel dobře. Po první třetině prohrávali Flyers 1:2 a po bezbrankové druhé třetině otočili skóre až čtyřmi góly v závěrečné dvacetiminutovce. Důležitý byl hned úvod třetí třetiny, kdy Flyers skórovali třikrát v rozmezí dvou minut a čtyřiačtyřiceti sekund. Voráček, který v předchozích sedmi zápasech vyšel gólově naprázdno, pak v 58. minutě uzavřel střelecký účet večera.

Howard zase nedochytal zápas, ale Detroit vyhrál

Čtvrtou porážku v řadě utrpěl Vancouver, který podlehl 0:2 Detroitu. O čisté konto se v brance Red Wings podělili Jonas Gustavsson a Jimmy Howard. První jmenovaný zastavil 8 střel v první třetině, po přestávce už se ale kvůli nevolnostem do branky nevrátil. Na jeho bezchybný výkon však navázal Howard, který si ve zbylých čtyřiceti minutách připsal 16 zákroků.

Oba góly Detroitu vstřelil Justin Abdelkader, který nejprve ve 22. minutě otevřel skóre utkání a v poslední minutě pak pečetil výhru Red Wings trefou do prázdné branky při power-play Vancouveru. Na střídačce Canucks už znovu stál trenér John Tortorella, který si odpykal patnáctidenní trest za incident v lednovém duelu proti Calgary.

Výsledky nočních zápasů NHL:

Buffalo - Edmonton 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Branky: 9. Ott, 20. Stafford - 1. Petry, 37. Schultz, 41. Hendricks. Střely na branku: 44:28. Diváci: 18.531.

Pittsburgh - Ottawa 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 17. Gibbons, 62. Neal - 15. Da Costa. Střely na branku: 48:25. Diváci: 18.579.

Detroit - Vancouver 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 22. a 60. Abdelkader. Střely na branku: 30:24. Diváci: 20.066.

New Jersey - Colorado 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 19. Carter - 59. Parenteau, 61. O'Reilly. Střely na branku: 28:25. Diváci: 14.213.

San Jose - Philadelphia 2:5 (2:1, 0:0, 0:4)

Branky: 8. a 13. Nieto - 5. Streit, 42. Read, 43. Raffl, 44. Giroux, 58. Voráček. Střely na branku: 22:28. Diváci: 17.562.

Anaheim - Columbus 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Branky: 46. Perreault, 57. Getzlaf - 49. a 54. Foligno, 12. Johansen, 37. Umberger. Střely na branku: 36:33. Diváci: 14.044.

Los Angeles - Chicago 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Branky: 10. Doughty, 27. Kopitar, 52. Toffoli - 2. a 52. P. Kane, 9. Bickell, 34. Krüger, 48. Leddy. Střely na branku: 34:30. Diváci: 18.118.