Češi zařídili výhru Nashvillu. Plekanec potopil Buffalo

sid
29. 3. 2008 7:50
Nashville vyhrál v Columbusu a míří do play off

Columbus - Hokejisté Nashvillu zvítězili na ledě Columbusu 2:0 a připsali si tak důležité dva body do tabulky Západní konference. Vancouver, jejich největší konkurent v boji o poslední postupové místo do play off, prohrál v Minnesotě.

O výsledku utkání rozhodli čeští hokejisté. Jan Hlaváč vstřelil druhý vítězný gól v řadě, druhou branku přidal Radek Bonk po asistenci Martina Erata.

Výborný výkon podal také brankář "Predátorů" Dan Ellis, jenž kryl všech 43 střel soupeře a po úterním utkání si na své konto připsal další vychytanou nulu.

Kaberle a Kubina jsou mimo play off. Zřejmě i Vokoun

Nashvillu se na Columbus tradičně daří, z posledních šestnácti utkání získal 31 bodů. Naopak hokejisté Vancouveru zaváhali na ledě Minnesoty a po prohře 0:4 museli osmé postupové místo přepustit právě "Predátorům".

O postup do play off bojují také v Coloradu. Hlavní hvězdou pátečního utkání s Edmontonem byl kapitán "Lavin" Joe Sakic. Nejdříve dokázal šest vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnat, poté rozhodl v nájezdech o vítězství svého týmu.

Trefil se i Milan Hejduk, jenž zužitkoval přihrávku švédského centra Petera Forsberga.

V dresu Detroitu se při porážce od St. Louis znovu neobjevil Dominik Hašek. Utkání odchytal Chris Osgood, na střídačce mu kryl záda náhradník James Howard.

Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec | Foto: Reuters

Plekanec zazářil

Ve Východní konferenci si situaci s postupem do vyřazovacíh bojů zkomplikovalo Buffalo, které podlehlo v prodloužení Montrealu.

"Šavle" sice ještě krátce před koncem normální hrací doby vedly o dvě branky, pak ale začal úřadovat montrealský útočník Tomáš Plekanec. V 58. minutě při přesilové hře svého týmu korigoval skóre a patnáct sekund před sirénou si dokonce vynutil prodloužení.

V něm pak rozhodl Christopher Higgins a Canadiens si z Buffala odvezli dva body. Buffalu zůstal pouze jeden a postup do vyřazovacích bojů se mu vzdálil.

Ovečkin může zastínit i Jágra. Získá letos Hart Trophy?

Skóre v utkání Philadelphie na ledě New Jersey otevíral v desáté minutě český útočník Václav Prospal. Výsledek se pak přeléval ze strany na stranu, až zápas nakonec skončil remízou a prodlužovalo se.

Ani v prodloužení branka nepadla, takže se stejně jako v Coloradu rozhodovalo v samostatných nájezdem. V nich se prosadili všichni tři hráči "Ďáblů", mezi nimi i Patrik Eliáš, jenž si navíc v zápase připsal i dvě asistence.

Za Flyers neproměnil hned první hráč Mike Richards, a tak se z celkového vítězství mohlo radovat New Jersey.

New Jersey - Philadelphia 5:4 SN (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 18. a 20. Oduya (na první Eliáš), 24. a rozhodující nájezd Langenbrunner (na první Eliáš), 55. Gionta - 10. Prospal, 30. Dowd, 49. Jones. 60. Knuble

Carolina - Atlanta 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)
Branky: 7. a 58. Hamilton (na druhou F. Kaberle), 28. a 51. T. Ruutu (na druhou F. Kaberle), 1. E. Staal, 26. Corvo, 54. Letowski - 37. Slater

Columbus - Nashville 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 25. Hlaváč, 27. Bonk (Erat)

Anaheim - San Jose 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Branky: 12. S. Niedermayer - 7. Marleau, 32. Roenick, 38. Brown

Detroit - St. Louis 3:4 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 54. a 56. Franzén, 26. Rafalski - 13. a 63. Boyes, 25. Johnson, 50. McDonald

Minnesota - Vancouver 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 12. Bouchard, 18. M. Koivu, 29. Burns, 34.

Colorado - Edmonton 5:4 po sam. nájezdech (2:2, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 8. a 32. Brunette, 60. a rozhodující nájezd Sakic, 9. Hejduk - 13. Gilbert, 14. Stoll (Hemský), 28. Glencross, 38. Gagner

Buffalo - Montreal 3:4 v prodl. (0:0, 1:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 23. Stafford, 46. Paetsch, 48. Paille - 58. a 60. Plekanec, 40. Kovaljov, 64. Higgins