reklama

Česká hvězda v AHL. Pastrňák září na farmě Bostonu

David Pastrňák o sobě na farmě Bostonu dává vědět David Pastrňák o sobě na farmě Bostonu dává vědět autor: twitter.com
Český talent je čtvrtý v kanadském bodování celé AHL. Kdy ho Boston povolá zpět do prvního týmu?

Praha - Pět zápasů, dva góly, čtyři asistence. To je vizitka Davida Pastrňáka, ze kterého na farmě roste nová hvězda Bostonu. Drobný český útočník se pere o místo v prvním týmu tak urputně, že útočí na čelo kanadského bodování AHL.

"Vidíte na něm, jak moc ho hokej baví. Pokaždé, když je na ledě, chce něco předvést. Navíc se o hokej zajímá a pořád se na něco ptá," chválí ho i nadšený trenér celku Boston Providence Bruce Cassidy.

Pastrňák je nejproduktivnější hráč jeho týmu a jen jeden bodík mu chybí k tomu, aby se dostal do čela produktivity celé soutěže.

Boston Pastrňáka v létě draftoval v prvním kole a mladý český talent si v kempech před sezonou vedení klubu okamžitě získal. Dlouho to dokonce vypadalo, že by si NHL mohl zahrát hned.

První těžkou zkoušku zvládl

Boston pro něj držel místo na křídle třetí formace, jenže Pastrňák si tři týdny před začátkem NHL zranil rameno, když nešťastně vrazil do mantinelu, a to ho o brzký start v nejlepší soutěži na světě připravilo.

Bruins s ním nicméně počítají i nadále. Místo do Švédska, kam měl Pastrňák zamířit v případě, že by se neprosadil do NHL, vedení klubu vyjednalo jeho přechod na farmu, kde bude více na očích, a teoreticky by se v případě dobrých výsledků mohl brzy vrátit zpět k prvnímu týmu.

Máte rádi Aktuálně.cz?

Máte rádi Aktuálně.cz?

Hlasujte pro nás v internetové anketě Křišťálová Lupa 2015 v kategorii Zpravodajství. Za každý Váš hlas děkujeme!

HLASOVAT MŮŽETE ZDE >>

Na farmě stihla rodicí se česká hvězda odehrát pět zápasů v první formaci Providence a rychle se stala hrozbou všech soupeřů. Pastrňák je se šesti body čtvrtý v kanadském bodování celé soutěže a hlasitě dává Bosotnu najevo, že AHL je mu málo.

Drobný útočník má však zatím trošku problém se vstřebáváním únavy a zběsilým tempem farmářské soutěže. O víkendu si zkusil tamní první specialitu, když ve třech dnech odehrál tři zápasy. A v tom třetím to na jeho výkonu bylo znát.

"Tři zápasy za sebou jsem hrál snad naposled někdy v žáčcích," přiznal Pastrňák, že si na takové tempo musí ještě zvyknout a s tím souhlasil i trenér. "Síly mu chyběly, to bylo vidět. Taky to byla jeho první takhle těžká série v kariéře. I tak však byl stále na ledě nebezpečný," řekl  Cassidy.

Můžete na něj štěkat, on se stejně směje

Podle uznávaného kouče, který kdysi trénoval i Jaromíra Jágra, je to obrovský dříč, který se chce stále zlepšovat, a dokonce mu vůbec nevadí, když na něj přísný trenér zvedne hlas. "Můžete na něj štěkat jak chcete, on se stejně pořád směje," říká trenér.

Pokud pod jeho velením bude Pastrňák takhle zářit i dál, brzy o jeho služby přijde a Boston po českém talentu sáhne.

Velkou nevýhodou Pastrňáka jsou však stále fyzické dispozice. Osmnáctileté křídlo měří 188 centrimetů, ale váží jen 88 kilo a z toho má vedení Bostonu trochu obavy. I jiní hokejoví experti tuší, že na rychlejší a tvrdší NHL by Pastrňák potřeboval nabrat ještě více síly, aby se vyhnul případným těžkým zraněním.

reklama