Česká jízda. Kempný, Erat a Furch pomohli Omsku vyrovnat sérii s Ufou

18. 3. 2016 17:42
Obránce Michal Kempný zařídil dvěma góly hokejistům Omsku vítězství 3:1 v Ufě. U dvou branek vítězů asistoval útočník Martin Erat a brankář Dominik Furch pochytal 31 střel.
Obránce Michal Kempný z Omsku si ve své premiérové sezoně v KHL vysloužil nominaci na Světový pohár. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Obránce Michal Kempný zařídil dvěma góly hokejistům Omsku vítězství 3:1 v Ufě. O posledním semifinalistovi play off KHL tak rozhodne až sedmý zápas, v němž bude mít v neděli výhodu domácího prostředí Avangard. U dvou branek vítězů asistoval útočník Martin Erat a velký podíl na výhře měl i brankář Dominik Furch, který pochytal 31 střel.

Kempný, který si ve své premiérové sezoně v KHL vysloužil nominaci na Světový pohár, se střelecky prosadil až v desátém utkání v play off a stálo to za to. Ve 26. minutě dostal z rohu kluziště puk od Erata a bez přípravy prostřelil gólmana Niklase Svedberga. O deset minut později český bek zvýšil na 3:0, když se trefil v přesilovce bombou od modré čáry.

Domácí pak vystřídali brankáře a nový muž v kleci Vladimir Sochatskij už neinkasoval, víc než snížit se však Ufě nepovedlo. O šanci udržet poprvé v bojích o Gagarinův pohár čisté konto připravil Furcha v 54. minutě Andreas Engqvist.