reklama

Česká osmnáctka ve finále Hlinkova memoriálu nestačila na Kanadu

Jednadvacátý pohár pro Kanadu, osmé stříbro pro Čechy. Hlinkův memoriál se rozloučil s Břeclaví Česká reprezentace do osmnácti let zlato na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi neobhájila. Ve finále padla s Kanadou 4:1. Podívejte se na fotografie ze zápasu... Foto: Lukáš Caha
Česká hokejová reprezentace do 18 let bere z Hlinkova memoriálu v Břeclavi stříbro. Ve finále nestačila na Kanadu poměrem 1:4.

Břeclav - Česká hokejová osmnáctka loňský premiérový triumf na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi neobhájila. Svěřenci trenéra Davida Bruka ve finále podlehli Kanadě 1:4 a na 27. ročníku turnaje dosáhli poosmé v historii na druhé místo.

Kanaďané vykročili za svým už 21. triumfem v 17. minutě, kdy brankáře Dostála překonal střelou z pravého kruhu McIsaac. Na začátku druhého dějství zvýšil z dorážky Veleno. V 27. minutě se sice dostal k puku před gólmanem Rodriguem Arnošt a snížil, ale Kanada už více českému týmu nedovolila.

Kanadský výběr zvýšil na rozdíl dvou branek 31 vteřin před koncem druhé třetiny, kdy Bahl využil clony před Dostálem a trefil se od modré čáry. V 48. minutě dovršil výsledek po Smithově akci McBain.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let:

Finále (Břeclav):

ČR - Kanada 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky: 27. Arnošt - 17. McIsaac, 23. Veleno, 40. Bahl, 48. McBain.

O 3. místo (Bratislava):

Švédsko - Rusko 4:3 v prodl. (0:1, 0:1, 3:1 - 1:0).

reklama