reklama

Česká záře nad Bostonem. Jágr, Krejčí a spol. řádili

Takhle řádili Češi a Slováci ve čtvrtém finále Stanley Cupu Youtube.com
Čeští hokejisté ve čtvrtém duelu finálové série Stanley Cupu mezi Bostonem a Chicagem zářili.

Boston - Parádní večer mají za sebou čeští a slovenští hokejisté ve čtvrtém finálovém duelu Stanley Cupu mezi Bostonem a Chicagem. Pod divokým výsledkem 6:5 pro hosty, kterým "Jestřábi" srovnali sérii na 2:2 na zápasy je totiž podepsáno všem sedm česko-slovenských hráčů obou týmů.

Jágr, Krejčí, Chára na straně Bostonu, Frolík, Rozsíval, Handzuš, Hossa na straně Chicaga. Všechna tato jména naleznete ve statistikách posledního souboje nejlepších týmů Východní a Západní konference.

Dohromady posbírali česko-slovenští hráči deset bodů

Domácí trio posbíralo celkem pět bodů za asistence, hostující kvartet pak stejný počet bodů, ovšem za gól a čtyři nahrávky. Pokud bychom pak měli sestavit česko-slovenské trio hvězd zápasu, mohlo by vypadat následovně: Jágr, Rozsíval, Hossa.

Důvody? České osmašedesátky byl opět plný led. První třetina mu sice stejně jako celému týmu příliš nevyšla, teda až na poslední přesilovou hru v jejím závěru, poté se ale Jágr rozjel a obě své asistence na gólech Bergerona si pak zasloužil za příkladnou bojovnost.

V prvním přesilovkém případě zastavil kotouč za brankou a dokázal jej dostat na střílejícího Cháru, ve druhém - ač byl na ledě již skoro 80 vteřin přetlačil v rohu postupně tři soupeře, aby poté nabil na kruhy připravenému Bergeronovi.

Rozsívalovy pobídky od modré jsou parádní

Rozsíval se zapsal do statistik stejnou měrou, druhou pozici za Jágrem obsadil kvůli menší viditelnost v mezihře. Jeho střely od modré, kdy přesně nachází hole spoluhráči či naopak střílí tak, že Rask kotouč prostě musí vyrážet (těsně nad ledem k tyči), zaslouží uznání.

Mimochodem - zkušený obránce, který si vedle Jágra zahrál v NY Rangers, má na kontě v tomto play off čtyři asistence, z toho tři ve finálové sérii! Na defenzivního beka celkem solidní bilance, co říkáte?

A Hossova třetí hvězda? Za bojovnost, kdy překonal zranění v horní polovině těla a dokázal nastoupit do čtvrtého zápasu. A také se do něj vrátit, protože v závěru druhé třetiny jej tvrdě přišpendlil na mantinel Seidenberg, slovenská hvězda na chvíli zmizela v kabině, ovšem na led se vrátila.

Zraněný Hossa byl odměněn za bojovnost

Svou důležitost pro tým pak prokázal Hossa v polovině třetí části hry, kdy právě jeho střelu dorazil za záda Raska spoluhráč Sharp a Chicago tím utnulo sérii 30 ubráněným oslabení Bostonu v řadě v posledních dvou sériích play off.

Významného milníku ale nakonec dosáhl i David Krejčí. Svou patnáctou asistencí si totiž vylepšil bodové skóre v letošním play off na 24 bodů, čímž vyrovnal český rekord Jaromíra Jágra zpřed 21 let (11+13).

Navíc, pokud vydrží rodák ze Štenberka až do konce bojů o Stanley Cup na čele kanadského bodování, vyhraje ho již podruhé v kariéře. To se z evropských hokejistů dosud povedlo jen legendárnímu švédskému útočníkovi Peteru Forsbergovi.

Tohle "bostonské pití čaje" prostě patřilo sedmi česko-slovenským statečným...

reklama