České hokejistky prohrály na MS s Japonkami 2:3, o páté místo si nezahrají

30. 8. 2021 8:08

České hokejistky prohrály na mistrovství světa v Calgary s Japonkami 2:3 a na turnaji končí. Přišly tak o možnost posunout se do skupiny A na příštím šampionátu elitní skupiny. Japonky čeká zápas o 5. místo proti Ruskám, jimž se stejným výsledkem podařilo zdolat Němky.

Zatímco v utkání základní skupiny Češky dominovaly a zvítězily před týdnem 4:0, tentokrát tahaly za kratší konec. Na konci 14. minuty otevřela v přesilovce skóre Hanae Kubová. Už o tři minuty později sice Dominika Lásková dorážkou dostala puk za brankovou čáru, po trenérské výzvě ze strany japonské střídačky však gól nebyl uznán kvůli kontaktu s brankářkou.

České hokejistky vyslaly během celého zápasu na Nanu Fudžimotovou celkem 33 střel, ale v souladu s pravidly se dočkaly úspěchu až ve 25. minutě, kdy vyrovnala Alena Mills. Ještě před druhou přestávkou však vrátila díky další využité početní výhodě vedení na stranu Japonek Rui Ukitaová. V následném oslabení trefila Kateřina Mrázová tyčku.

Osm minut před koncem zazvonily na brankovou konstrukci krátce po sobě Michaela Pejzlová a Lásková. Místo vyrovnání však v čase 58:02 zvýšila Akane Šigaová. Už za 43 sekund sice dokázala při power play v českém podání odpovědět Daniela Pejšová, na vyrovnání už však svěřenkyně kouče Tomáše Paciny nedosáhly.