reklama

České hokejistky prohrály se Švýcarskem a skončily na MS poslední, ale sestoupit nutně nemusí

(Ilustrační foto) (Ilustrační foto) autor: Dalibor Sosna
Česká ženská hokejová reprezentace prohrála i na mistrovství světa v posledním zápase o udržení se Švýcarkami 1:3.

Plymouth - České hokejistky prohrály v rozhodujícím třetím zápase o udržení na mistrovství světa se Švýcarskem 1:3 a skončily na turnaji poslední. Sestoupit by však z elitní skupiny neměly. Mezinárodní hokejová federace plánuje rozšířit šampionát z osmi na deset účastníků, ale tento návrh bude schvalovat kongres federace až v květnu při mistrovství světa mužů v Kolíně nad Rýnem.

Nepustily je na olympiádu, teď chtějí Švýcarky vyřadit Češky i z MS. Rozhodne třetí duel Nepustily je na olympiádu, teď chtějí Švýcarky vyřadit Češky i z MS. Rozhodne třetí duel Čtěte zde

České reprezentantky se na šampionátu v Plymouthu utkaly se Švýcarkami již počtvrté a potřetí prohrály. Poprvé však v normální hrací době.

Hokejistky ze země helvétského kříže, které v polovině února na úkor svěřenkyň trenéra Jiřího Vozáka postoupily na olympijské hry v příštím roce, tentokrát vstřelily dvě branky v přesilových hrách. Češky sice dokázaly v první třetině zásluhou Terezy Vanišové snížit na 1:2, vyrovnat se jim však nepodařilo.

Mistrovství světa v hokeji žen - o udržení, 3. zápas:

ČR - Švýcarsko 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Vanišová (Lédlová) - 8. Rüeggová (Müllerová, Stalderová), 10. Müllerová (Meierová, Schellingová), 42. Stalderová (Müllerová, Meierová). Rozhodčí: Allenová (USA), Hoveová (Nor.) - Johanssonová (Švéd.), Linneková (Něm.). Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. Konečný stav série: 1:2.

reklama