reklama

České hokejistky zažily své malé Nagano. Z olympiády mládeže vezou stříbro

České hokejistky vybojovaly stříbrné medaile na Olympijských hrách mládeže v Norsku České hokejistky vybojovaly stříbrné medaile na Olympijských hrách mládeže v Norsku autor: Lukáš Caha
České hokejistky mají stříbro z Olympijských her mládeže v Norsku. Ve finále prohrály nad favoritkami ze Švédska.

Lillehammer - Ženský hokej slaví velký úspěch. Česká reprezentace získala stříbrné medaile na II. Zimních Olympijských hrách mládeže v Norsku. Ve finále nestačil výběr trenéra Rudolfa Vally a generálního manažera Davida Moravce na favorizované Švédky a prohrál 1:3. 

"Sice v nás převládá zklamání z prohraného zápasu, ale neviděl bych to tak černě," nechal se ihned po utkání slyšel Moravec. "Hráli jsme proti silnému soupeři, který nás přehrál prakticky ve všech činnostech."

Ač byl ještě po první třetině stav vyrovnaný, v té druhé se švédské reprezentaci podařilo vsítit dva góly a svému soupeři tak odskočit. Češky bojovaly do posledních sekund, ale ve zbytku zápasu se jim nepodařilo ani jednu střelu přetavit v branku. 

"Švédky jsou hodně silné na puku, v osobních soubojích i v bruslení. Tady máme ještě velké mezery. Je ale skvělé mít stříbrnou olympijskou medaili. Škoda jen, že se nedostalo i na trenéry a vedení," usmíval se. Medaile totiž dostávají na Olympijských hrách pouze sportovci. 

Pátá medaile pro Česko

České hokejistky ve věku patnácti let měly na celém turnaji jediného přemožitele. Švédkám nestačily v základní skupině ani ve finále, do kterého postoupily výhrou 2:1 se Švýcarskem po samostatných nájezdech. 

"Nakonec je jedno, jestli máme zlato nebo stříbro. Je to nejlepší pocit, který jsem kdy zažila," rozplývala se po utkání kapitánka týmu a zároveň vlajkonoška české výpravy Magdalena Erbenová. "Chyběly nám už síly, ale i štěstí."

Pro Českou republiku to tak je již pátá medaile z Olympijských her mládeže v Lillehammeru. Kromě hokejistek získaly dvě stříbrné medaile čeští krasobruslaři, bronz slaví skikros i severská kombinace. 

reklama