České mladíky přejela i Kanada. Teď musejí porazit Finy

16. 4. 2012 20:10
MS: Česká republika - Kanada 2:6

Brno - Čeští reprezentanti do 18 let podlehli na mistrovství světa dalšímu favoritovi. Po USA prohráli podle očekávání i s Kanadou a to poměrem 2:6. O dva české góly se postarali Chlapík a Volek.

Pokud chtějí svěřenci Jiřího Vebra postoupit ze skupiny, musí v úterý porazit Finy.

Hokejová osmnáctka dostala od USA pětigólový příděl

V úvodu to ale na zápas obra s trpaslíkem rozhodně nevypadalo. První velkou šanci si dokonce připsal Volek, ale z dobré pozice těsně minul kanadskou branku. Javorový list šel do vedení v 10. minutě a český tým zvládl rychle odpovědět, když se prosadil střelou hned po buly Adam Chlapík.

Jenže vzápětí během čtyř minut se kanadský soupeř trefil třikrát a tím výrazně klesla naděje na senzační výsledek. Ve druhé třetině ještě dal týmu jakousi šanci svým gólem Dominik Volek. V posledním dějství však protivník odpověděl dalšími dvěma góly a upravil tak na konečných 2:6 z pohledu České republiky.

K postupu ze skupiny potřebují mladíci porazit v úterý Finy. Ti ale překvapivě přetlačili právě Kanaďany, takže to Češi rozhodně nebudou mít jednoduché.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let v Brně:

Skupina A:

ČR - Kanada 2:6 (1:4, 1:0, 0:2)
13. Houfek, 26. Volek - 10. a 13. Gaunce, 14. Laughton, 17. Reinhart, 45. Dumba, 51. Rychel. Rozhodčí: Dumas (USA), Konc (SR) - Dalgleish (Brit.), Šichanov (Rus.). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Diváci: 2093.

Sestava ČR: Polívka - Šidlík, Šulák, Košťálek, Houfek, Knot, Štencel, Běhal - Machač, Volek, Tomeček - Slováček, Zadražil, Hudeček - Vrána, Soumelidis, Simon - Matějček, Chlapík, Procházka - Sedláček. Trenér: Jiří Veber.