reklama

Česko chce hokejový šampionát v roce 2013

Jaromír Jágr se raduje po vstřelení vítězného gólu Pittsburghu Penguins. Jaromír Jágr se raduje po vstřelení vítězného gólu Pittsburghu Penguins. autor: Reuters
Kongres IIHF rozhodne ve Vancouveru

Praha - Jaromíru Jágrovi bude v té době 41 let. V Česku se bude možná hrát mistrovství světa, poprvé od doby, co v tehdy nové Sazka Areně Američan Andy Roach poslal v nájezdech český výběr s Jágrem v čele do propadliště poražených.

V roce 2002 chtěli Češi v Praze zlatou medaili a nezískali žádnou. Náprava bude možná v roce 2013, pokud Českému svazu ledního hokeje vyjde jeho úmysl získat pořadatelství světového šampionátu pro Prahu.

Server Sportovní noviny informoval, že Česko už se rozhodlo oficiálně požádat o pořádání turnaje nejlepších světových hokejistů ve Vancouveru, kde se uskuteční kongres IIHF, tedy Mezinárodní hokejové federace.

Soupeři Česka budou Švédi, Lotyši, Bělorusové a Maďaři. Největší šance se přisuzují Švédsku, protože to loni při vybírání dějiště MS pro rok 2012 prohrálo jen těsně s Finskem.

"Finové je dokázali porazit zákulisní politikou, to samé zkusíme my. Osobně si ale myslím, že Švédové jsou letos favorité. Z naší strany jde hlavně o to, abychom se dostali do povědomí pro příští rok," citoval server svazového sekretáře Urbana.

V případě, že by česká delegace neuspěla, chce se o šampionát pokusit o rok později.

reklama